89592 (צילום: אילוסטרציה)
אנסו את הנערה בזה אחר זה. אילוסטרציה | צילום: אילוסטרציה

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר הבוקר בין 15 ל-20 שנות מאסר על כל אחד מחמשת הצעירים מקלנסווה שהורשעו באונס קבוצתי של נערה בת 16 בחוף הים סירונית בנתניה בשנת 2007. צעיר נוסף שהשתתף באונס, הורשע לפני כשנה בנפרד ונשלח ל-16 שנות מאסר.

"תחנוניה נפלו על אוזניים ערלות", כתבה השופטת נורית אחיטוב בגזר הדין. "רצונותיה לא היוו משקל בסיפוק תאוותם. השיקול היחיד היה תאוותם המינית בלבד. מעשה השקול לחיה, לא לבני אדם".

הנאשם הראשון ירצה 19 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי. על הנאשם השני נגזרו 20 שנים בגין האונס בסירונית, אך מאחר והורשע גם בעבירת מין בעבר, ירצה בסך הכל  32 שנות מאסר ושנתיים נוספות על תנאי. הנאשם השלישי ירצה 19 שנות מאסר ושנתיים נוספות על תנאי והרביעי, מאחר והודה באשמה, ירצה 15 שנות מאסר ושנתיים על תנאי. מעבר לעונשי המאסר, חמשת הצעירים יפצו את הנאנסת ב-30 אלף שקלים כל אחד.

אונס קבוצתי במהלך הבילוי

החשודים באונס הקבוצתי. ארכיון (צילום: חדשות 2)
15 עד 20 שנות מאסר על אונס קבוצתי | צילום: חדשות 2

כתב האישום מגולל את סיפורן של שתי צעירות מנתניה, שיצאו לבלות בעיר לפני כשנתיים בעת שהיו בנות 16. בשלב מסוים החליטו השתיים לשבת בכיכר סמוכה לפיצוציה בעיר ולשתות בקבוק וודקה שקנו במקום. לפתע הגיעו שישה צעירים דוברי ערבית מאחד היישובים הסמוכים, והחלו לדבר עם הצעירות, למרות חוסר ההיענות מצידן.

הבנות החלו לשתות זמן רב לפני שהצעירים הגיעו, כך שהאלכוהול החל לתת את אותותיו. הן חשו ברע ואחת מהן אף התמוטטה. בנקודה זו, החליטו הצעירים לנצל את חולשתן: אחד הנאשמים לקח את תיקה של הצעירה שהתמוטטה וגנב מתוכו כסף ואת שני הטלפונים הניידים שהיו בו. בשלב הבא החל רעיון האונס לרקום עור וגידים כשאחד מהצעירים צעק לחבריו: "רוצים לזיין היום?"

"כשהקטינות היו במצב של שיכרות ועל סף עילפון, כך שלא היה ביכולתן להתנגד, הכניסו אותן הנאשמים, בניגוד לרצונן, לכלי הרכב - כל אחת לרכב אחר, והחלו בנסיעה", מתאר כתב האישום. בסיום הנסיעה הגיעו הצעירים לחוף סירונית, שם החלו לאנוס את אחת הצעירות בברוטליות בזה אחר זה. הצעירה השניה, שהתמוטטה, הושארה זרוקה במושב האחורי של הרכב.

היכו את הנערה וקיללו אותה "יהודיה מסריחה"

ההתעללות הממושכת שעברה אותה צעירה לא הסתיימה במעשי האונס בלבד. הצעירים תקפו את הנערה באגרופים ובמכות, קיללו אותה "יהודיה מסריחה" ולא שעו לזעקותיה ותחינותיה אליהם לחדול ממעשיהם, גם כשנשכה אותם בניסיון להגן על עצמה.

לאחר שבאו על סיפוקם, הצעירים "זרקו את מכנסיה, תחתוניה ונעליה של המתלוננת, הותירו אותה שוכבת על חוף הים וברחו מהמקום", נכתב בכתב האישום. את התיק שגנבו ממנה, לקחו איתם הצעירים לקלנסוואה, שם רוקנו אותו מתכולתו ושרפו אותו.

גרסתם של הנאשמים בבית המשפט שוללת מכל וכל את המעשים המיוחסים להם, זאת, למרות ששרידי זרע של הנאשמים נמצאו על הבגדים שלבשה הנערה בליל האונס. השופטים התייחסו לסתירות בגרסת הנאשמים וכינו אותן "חוליות בשרשרת של רצף שקרים".

בהחלטתם קבע הרכב השופטים שאין להפריד בין חומרת המעשה של יוזם האונס לבין חומרת ההשתתפות במעשה, והחליט להרשיע את כל הנאשמים בעבירות של אונס ושיבוש הליכי משפט. "מתיאור השתלשלות האונס עולה, כי כל הנאשמים השתתפו בו ונטלו חלק מהותי בביצועו", כתבה השופטת מרים דיסקין בהחלטה שהתקבלה פה אחד גם על יתר השופטים.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק