נעצר אחרי מצוד ממושך. ארכיון (צילום: AP)
התעלל מינית בבנותיו. אילוסטרציה | צילום: AP

12 שנות מאסר בפועל ושנתיים נוספות של מאסר על תנאי נגזרו הבוקר על תושב חיפה, בן 55, שהורשע בעבירות מין בחמש מתוך שמונת ילדיו, מאז היו בנות 4 ולאורך שנים ארוכות.

הפרשה נחשפה לאחר שהאיש התעניין בטיפול נפשי אצל עובד סוציאלי קליני, המחוייב על פי חוק לדווח על מעשי האיש למשטרה. מגזר הדין עולה כי הוא נהג לבצע מעשים מגונים, כולם בתוך המשפחה, בבנותיו, שכללו מעשי סדום, מעשים מגונים בנסיבות אינוס וביזוי מיני בקטינה.

קצין המבחן של האב העיד כי לדבריו, בהיותו בן 5 נסע עם משפחתו לדרום אמריקה, ושהה שם במשך 7 שנים. באותה תקופה הוא התקשה להסתגל לסביבתו החדשה, ואף הוטרד ונאנס על ידי ילדים אחרים, בהיותו בן 7, על רקע מוצאו היהודי. לדבריו, בעקבות הפגיעה המינית בו, הוא החל לפתח לפתח פנטזיות מיניות חריגות, שהלכו והתעצמו עם תחילת תהליך התבגרותו. במהלך תיאוריו גילה הנאשם "עיוותי חשיבה רבים" המאפיינים בעלי התנהגות מינית חריגה.

במסגרת הטיעונים לעונש העידו גם רב מהאזור, שאל קהילתו משתייך הנאשם, שביקש שלא להחמיר איתו משום שלדבריו יקשה העניין על מציאת שידוך לבנותיו הנמצאות בגיל נישואין וכן על שיקום המשפחה. בנוסף, הוגשו מכתבים בכתב ידן של המתלוננות, ובהם פניה לפרקליטות ולבית המשפט להקל עמו. במכתביהן, ציינו הבנות שהפכו לקורבנות את אהבתן, סליחתן וגעגועיהן לאביהן.

בהחלטתם ציינו שופטי בית המשפט המחוזי בחיפה השופטים יוסף אלרון, משה גלעד ומנחם רניאל, כי עונשו של האב הוקל במעט בשל שיקולים של פגיעה במשפחה. "לא ניתן להישאר אדיש לעדותן המרגשת של שתיים מקרבנותיו, שבבכי ובהתרגשות רבה ביקשו את רחמי בית המשפט על אביהן, ציינו את חסרונו בביתם, את הגעגועים אליו, את העובדה כי הן סולחות לו ומבקשות שלא ימוצה עימו הדין", כך בגזר הדין. 

ואולם, הדגישו השופטים כי אין להקל בחומרת מעשיו, וכי למרות שחזר והוא הדגיש את ההתעללות המינית אותה חווה, נדמה כי כלל אינו מכיר בכך שעשה את אותו הדבר בדיוק לבנותיו, מבלי לקחת בחשבון את הנזק אותו הוא גורם. "דווקא ביתן ומבצרן של בנות המשפחה, הפך למקום הפגיעה בהן ואבי המשפחה, במקום להיות מגן ומגונן, הפך עצמו למי שלא בחל לפגוע בהן לסיפוק צרכיו", כך בגזר הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק