בבית המשפט המחוזי בנצרת נפתח הבוקר מחדש הדיון על רצח הילדה תאיר ראדה לפני כשבע שנים. השופטים החלו לשמוע עדויות חדשות שההגנה מציגה בפניהם, בניסיון לזכות את זדורוב אחרי שהורשע ונידון למאסר עולם. אשתו, אולגה, התייצבה הערב (ה') מול המצלמה והמשיכה לטעון לחפותו של בעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חוות הדעת של המומחית לסכינים הייתה כי החתך על הגופה לא נעשה באמצעות סכין יפנית", פתחה זדורוב את דבריה. "גם בכל הדיונים הקודמים זו הייתה הטענה - והיום התברר כי החתך נעשה על ידי סכין משוננת. זו טעות. רומן לא צריך להיות בכלא".

לדבריה של זדורוב, ישנו בתיק עד מרכזי נוסף - מומחה לטביעות נעליים, שאמור לנחות בישראל ביום א' הקרוב ולמסור את עדותו בנושא. בהמשך, התייחסה רעייתו של מי שהורשע ברצח תאיר ראדה למפגש עם הוריה של הילדה המנוחה.

תאיר ראדה ז
"מקווה שהרוצח האמיתי ייתפס". תאיר ראדה, | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

"לא דיברנו", ציינה. "אין לי מה להגיד להם, אך אני משתתפת בצערם ומבינה כמה זה יכול להיות קשה לחיות כל השניים הללו בחוסר ודאות. אני מאחלת לנו ולהם למצוא את הרוצח האמיתי". לדבריה, "במדינה הזו ישנם המון תיקים שבהם אדם הודה ובסופו של דבר התברר שהוא חף מפשע".

"לצערנו, זה בדיוק מה שקרה בתיק המסוים שלנו ועל הטעות הזו אנחנו עדיין משלמים".

"הודה בשל לחץ נפשי". זדורוב | צילום: חדשות 2

אביה של תאיר: "רוצחים כמו זדורוב היה צריך לשחוט"

"אם היה צדק אמיתי רוצחים כמוהו היה צריך לשחוט ואז להתווכח עם שחטו אותו בסכין משוננת או חדה", זעם שמואל ראדה, אביה של תאיר, מחוץ לאולם הדיונים. ראדה התייחס לטענה שהוצגה בדיון המחודש לפיה, לא ניתן למצוא התאמה בין הסכין באמצעותה נטען כי בוצע הרצח לבין חבלות הראש שנמצאו בניתוח הגופה.

עורכי הדין של זדורוב ד"ר אלקנה לייסט ועו"ד איתי הרמלין מהסנגוריה הציבורית מאמינים כי הראיות החדשות, יפתחו את הדלת לזיכויו של זדורוב. "אנחנו חושבים שאם יקבלו את שתי הראיות החדשות, זה בהחלט צריך להביא לזיכוי שלו", אמר עו"ד הרמלין. מחוץ לאולם הדיונים התקבצו הבוקר כמה מפגינים. הם באו להזדהות עם זדורוב, שלטענתם אינו הרוצח.

אילנה ראדה, אמה של תאיר ז"ל, מתקשה בכל פעם מחדש לחוות את המקרה. "זה מחזיר אותי לרצח האכזרי במקום שהיא הכי אהבה, הכי הצליחה בו", אמרה. "אני תופסת את עצמי ואומרת – 'זה לא אנחנו שנמצאים בדבר הזה'". ראדה התייחסה לשאלת מעורבותו של זדורוב ואמרה: "אני לא יודעת אם הוא חף מפשע או לא".