בית המשפט המחוזי בפתח תקווה גזר הבוקר 6 שנים מאסר בפועל על אריל שמילוב שהורשע בתקיפת ד"ר מריוס גיא בבית החולים קפלן ברחובות. בנוסף למאסר בפועל גזר בית המשפט 18 חודשי מאסר על תנאי וכן פיצוי של 25 אלף ש"ח לד"ר גיא.

לפני כתשעה חודשים דקר שמילוב את ד"ר גיא באמצעות מברג ופצע אותו פגיעות קשות שמהן לא השתקם עד היום. בית המשפט קיבל את עמדת התביעה להטיל עונש מאסר בפועל על מנת להרתיע אחרים מלתקוף רופאים.

"התנהגות הנאשם אכזרית כשדקר את הרופא 6 דקירות, אחת מהן מאחור, ולא הפסיק לדקור עד שרופא אחר שמע את צעקותיו של גיא", נימקה השופטת רות לורך את גזר הדין. "עוצמות הפגיעה גדולות. אופי האלימות ותוצאותיה ממקמות את המעשה במקום גבוה ברף החומרה".

השופטת לורך ציינה גם את הצורך להרתיע ממקרים נוספים של תקיפת רופאים, שכן לדבריה חברה מתוקנת אינה יכולה להתקיים עם כזו רמה של פשיעה נגד רופאים ועל כן אמרה כי "לאחר ששקלתי, שקלתי בחומרה".

על אף המאסר בפועל, הפרקליטות הייתה מאוכזבת מגזר הדין. 6 שנות מאסר הן הרבה פחות מעונש המקסימום שדרשה התביעה - 20 שנות מאסר בפועל. עו"ד אורלי בן ארי מהפרקליטות אמרה כי הם ישקלו הגשת ערעור "לאחר שילמדו את גזר הדין".

דקר במברג את הרופא כי "לא ניתחו אותו בזמן" 

במאי בשנה שעברה נדקר ד"ר גיא, אורולוג בכיר בבית החולים קפלן ברחובות, על ידי שמילוב בן ה-64 שהיה מטופל שלו. על פי כתב האישום, הגיע שמילוב לבית החולים כשהוא מצויד במברג ודרש כי ינתחו אותו באופן מיידי. לאחר מכן תקף את ד"ר גיא, דקר אותו בגבו מספר פעמים ופצע אותו באורח בינוני עד קשה.

כשעה לאחר הדקירה, הגיע שמילוב לתחנת משטרת רחובות והסגיר את עצמו לידי השוטרים. הוא טען כי ביצע את המעשה משום שלא היה מרוצה מהטיפול של הרופא.

בניגוד לכתב האישום הראשון בגין ניסיון לרצח, פרקליטות המדינה וסנגורו של הנאשם, עו"ד ירון פורר, הגיעו להסדר טיעון לפיו יוגש כתב אישום מתוקן בגין עבירה של חבלה בכוונה מחמירה.

הסדר הטיעון מבטיח הפחתה משמעותית בעונש: נאשם בניסיון לרצח עלול לקבל עונש של עד 20 שנות מאסר לעומת עבירה של חבלה בכוונה שבגינה יש עונש של 7-8 שנות מאסר.