יומיים לאחר שליברמן זוכה על אף עדותו, דני איילון שובר שתיקה. סגן שר החוץ בזמן כהונת ליברמן, שאף העיד נגדו במשפט, נחת הלילה בארץ ואמר לכתבים כי "שמעתי על פסק הדין ואני מברך עליו". השופטים לא קיבלו את רוב טענותיו של איילון, אך הוא הדגיש כי "אמרתי את האמת לאמיתה, ואם הייתי צריך לחזור על העדות - הייתי אומר את אותו הדבר - מילה במילה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

איילון, ששב מנסיעת עסקים במזרח הרחוק אמר כי לא עודכן עדיין בפרטי החלטת השופטים שפורסמה שלשום (ד'): "אצטרך לקרוא את זה, אבל אני אמרתי אמת ושיתפתי פעולה כי הזמינו אותי - זו אזרחות טובה. לא יזמתי שום דבר".

כאשר נשאל לגבי הקשר האישי עם ליברמן, שהדיח אותו מרשימת "ישראל ביתנו" לקראת הבחירות האחרונות לכנסת, אמר איילון כי "הקשר עם ליברמן נותק ביוזמתו, והוא לא חודש. אני לא שומר טינה, ואף פעם לא שומר טינה. פעלתי בהתאם לחוק, ומעבר לזה הכל טוב".

סגן שר החוץ לשעבר, שהופתע מנוכחות הכתבים והצוותים בנתב"ג, התלוצץ ורמז לתקרית של הנגיד לשעבר יעקב פרנקל: "חשבתי שאתם באים לבדוק את החליפונים - היום זה באופנה. אני באתי רק עם חליפה אחת".

מברך על הרכש החדש. ליברמן
ליברמן לאחר הזיכוי, שלשום | צילום: נועם מושקוביץ

"אין ניגוד עניינים כה חמור כפי שהוצג"

שלשום, אחרי 17 שנים של דיונים וחקירות, החליטו פה אחד שופטי בית משפט השלום בירושלים פה אחד לזכות את שר החוץ לשעבר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, מעבירות מרמה והפרת אמונים בפרשה.

"לא הוכח שהנאשם קיבל את המידע בתוקף תפקידו ולא היה במינוי משום קידום לבן אריה", כתבו השופטים חגית מאק-קלמנוביץ', יצחק שמעוני ואיתן קורנהאוזר בהכרעת הדין, "אין ניגוד עניינים כה חמור כפי שטענה הפרקליטות, בין אריה היה ראוי לתפקיד. המינוי תאם את יכולותיו". יחד עם זאת קבע בית המשפט כי ליברמן "פעל באופן בלתי ראוי באופן שהביא את הדברים לועדת השרים - אך הדבר לא חצה את הסף הפלילי".

ראשיתה של "פרשת השגריר" בסוף שנת 2008. על פי כתב האישום שהוגש ארבע שנים מאוחר יותר, הגיעה לידי שגריר ישראל דאז בבלארוס זאב בן אריה מעטפה ובה בקשה ממשרד המשפטים הישראלי לסיוע בחקירה בעניינו של ליברמן מהרשויות בבלארוס.

בן אריה הורשע שפתח את המעטפה ללא אישור והציג אותה לליברמן. לפני כשנה נגזרו עליו ארבעה חודשי עבודות שירות במסגרת עסקת טיעון. ליברמן הואשם שהנחה לקדם את בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה, לאחר שמסר לו מידע. מדובר במידע על החקירה בפרשת החברות, בה הוחלט בסופו של דבר שלא להגיש נגד ליברמן כתב אישום.

ליברמן זוכה פה אחד - הסיקור המלא:

בכירים בפרקליטות: יש בהכרעת הדין קביעות תמוהות

השגריר בן-אריה על זיכוי ליברמן: "לא כועס"

וינשטיין אחרי הזיכוי: אני את חובתי מילאתי

ליברמן חוזר למשרד החוץ כבר ביום שני

זיכוי ליברמן: מה יקרה ביום שאחרי?

הכרעת הדין המלאה במשפט ליברמן 

נתניהו לליברמן: "שמח על שובך לממשלה"

ליברמן: "שמח שזה מאחוריי"

בית המשפט קבע: ליברמן זכאי