התפתחות דרמטית במשפטם של האחים נאור ואדיר סודמי: ועדת אבחון של משרד הרווחה קובעת – האחים התאומים שהואשמו ברצח הילד בן ה-7 לאון קלנטרוב ובתקיפה מינית שלו ושל עוד ילדים ביישוב בני עי"ש לא סובלים מפיגור שכלי.

פרקליטם ירון פורר ביקש שישלחו את השניים לבירור כחלק מקו ההגנה וכעת מתברר בדו"ח שיוגש מחר – האם לא סובלים מפיגור שכלי וכשירים לעמוד לדין.

"צריך להחזיק את עצמי שלא לחנוק אותם"

ליאון קלנטרוב ז"ל (צילום: חדשות 2)
לאון קלנטרוב ז"ל | צילום: חדשות 2

משפטם של האחים נאור ואדיר סודמי, הנאשמים ברצח לאון קלנטרוב בן ה-7 ובביצוע מעשים מגונים בבני עי"ש, נפתח לפני חודש באווירה מתוחה. הוריו של לאון הגיעו לאולם עם תמונה של בנם הקטן והתקשו להסתיר את כאבם.

"באתי להסתכל להם בעיניים", אמר ארתור קלנטרוב, אביו של לאון למראה האחים. "אני צריך להחזיק את עצמי חזק כדי לא לחנוק אותם במו ידי". אמו של לאון ז"ל, יאנה קלנטרוב סיפרה על הקושי שלהם להגיע לדיונים. "מאוד לא פשוט לנו להיות פה היום", ציינו.

מאיר וצביה סודמי, הוריהם של האחים התאומים, הגיעו גם הם כדי ללוות אותם בבית המשפט. ""אני באה לדיון כמו שכל אמא היתה עושה", הסבירה האם. "אתה מכיר אמא שלא הייתה מתייצבת לצד הבנים שלה?".

האווירה המתוחה התגברה כאשר הורי הנאשמים ניסו להעביר מסר להוריו של הנרצח. "אנחנו מבקשים להתנצל ולמסור את תנחומינו למשפחתו של לאון", אמר מאיר סודמי. אביו של לאון שעמד בסמוך אליו הסתובב אליהם, פרץ בבכי וקרא לעברם: "תשתקו כבר!".

גופתו של לאון נמצאה בדירת האחים

פרקליטם של האחים, עורך הדין ירון פורר, צפוי לבקש מבית המשפט לדחות את הדיון בעניינם עד לקבלת החלטה של ועדת אבחון שתקבע את רמת הפיגור השכלי בו הם לוקים. כזכור, כתב האישום החמור נגד האחים התאומים כולל שמונה מקרים שונים של מעשים מגונים בבני עי"ש, שהאחרון שבהם הסתיים ברצח המזעזע של הילד לאון קלנטרוב בן ה-7.

על פי כתב האישום, בתאריך ה-31.12.09 פגשו האחים את קלנטרוב ז"ל, והציעו לו לבוא לביתם. כשהגיעו למקום אימם של החשודים ישנה שנת צהריים בחדרה. האחים הכניסו את קלנטרוב לחדר השינה שלהם, שם על פי האישום תקפו אותו.

האחים הפשיטו את קלנטרוב, על פי כתב האישום, ביצעו בו מעשים מגונים והגיעו לפורקן מיני. על פי האישומים מיד אחר כך חסמו השניים את פיו ונחיריו של לאון וחנקו אותו למוות. האחים לפפו שקיות ניילון סביב גופו וראשו וכיסו אותו בציפת כרית. כתב האישום מספר כי לאחר מכן הכניסו את גופתו של הילד לארגז המצעים מתחת לאחת המיטות בחדרם.

כלאו ילדים בארון

_OBJ

מכתב האישום עולה כי כבר בשנת 2003 החלו האחים סודמי להטריד ילדים ברחבי שכונת מגוריהם. באחד מהמקרים הנוספים המיוחסים לשניים בכתב האישום מתוארת תקיפתו לכליאתו של ילד, תלמיד כיתה א', בביתם. על פי כתב האישום פיתתו האחים את הילד כשהציעו לו לשחק במחשב ולאכול גלידה.

לאחר שהגיע הילד לביתם, הכניסו אותו השניים לחדרם, וכאשר אמם קראה להם מיהרו ודחפו את הילד לתוך הארון שלהם, כך מספר כתב האישום. לאחר זמן מה הצליח הילד לצאת מהארון ולהימלט מביתם של האחים.

שלשום הסירה המשטרה את צו איסור הפרסום שהוטל על פרטי חקירת המקרה הקשה. על פי הממצאים שאספו החוקרים, על גופתו של לאון התגלו כתמי זרע של האחים. בבדיקת גופתו של לאון הקטן מיד לאחר שנמצא בביתם של השניים, נמצאו מתחת לציפורניו רקמות, שעל פי בדיקת DNA שייכות לאחד מהאחים סודמי. במשטרה מעריכים כי הדבר מעיד על מאבק בין הילד לתוקפיו לפני הרצח.

לא ניתן לקבוע מי ביצע את הרצח

כתב האישום נגד השניים מתבסס על דגימות דנ"א שמצאו החוקרים, אך מכיוון שלאחים התאומים קוד גנטי זהה אי אפשר לקבוע בוודאות מי מהם ביצע את המעשה. לפני כשבוע הובלו שני החשודים לזירה, שם שחזרו את ליל הרצח.

עם הסרת צו איסור הפרסום על הפרשה שיבח מפקד מחוז דרום ניצב יוחנן דנינו את המקצועיות, היסודיות והרגישות של שוטרי ימ"ר לכיש בניהול החקירה. עוד ציין דנינו כי איסוף הראיות סייעו לקשור את החשודים לעבירת הרצח ומעשים מגונים בקטינים נוספים.

בשבוע שעבר, במהלך דיון על הארכת מעצרם, התברר כי על גופתו של לאון ז"ל נמצאו שרידי זרע של אחד האחים. במשטרה הסבירו כי השאלה של מי הזרע שנמצא על הגופה אינה רלוונטית להליך המשפטי, שכן לטענתה השניים ביצעו את המעשים המיוחסים להם ביחד.

"מאחר ומדובר בתאומים זהים, בדיקת DNA תיתן את אותו הפרופיל הגנטי", אמר נציג המשטרה בדיון. "חומר החקירה מצביע על שני החשודים כמבצעים בצוותא הן את עניין הרצח, והן את המעשים המגונים".עם זאת, אמר פרקליטם של השניים, עו"ד ירון פורר, כי בניגוד לדעת המשטרה מדובר בשאלה דרמטית וכי לא ניתן בנסיבות האלה לייחס לשני האחים רצח.

רצח הילד לאון קלנטרוב - סיקור מיוחד:

המשטרה: האחים סודמי ביצעו את הרצח יחד

אביו של הילד שנרצח: "אמרנו לילד לא ללכת אליהם בשום אופן"

דוח הנתיחה של בן ה-7 מגלה: לאון לא נאנס לפני שנחנק למוות

האם ביה"ס ידע על מעשי "האחים הפדופילים" ולא דיווח?

מנהלת ביה"ס מכחישה: לא היו תלונות נגד "האחים הפדופילים"