שני הנאשמים במותה של הנערה שקד שלחוב ז"ל באשקלון ב-2003, מישל ז'אנו וישראל גנון, זוכו הבוקר מאשמת רצח בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. השופטים הסבירו את החלטתם בכך שהעדויות והראיות שהוצגו בפניהם לא הוכיחו כי השניים אחראים לרצח המזעזע.

בהכרעת הדין כתב ראש ההרכב, סגן נשיא בית המשפט המחוזי בבאר שבע השופט ניל הנדל, כי "תפקיד השופטים לבחון את הראיות ולהכריע על פי החומר שמוגש לפנינו. כשם שחובתנו להרשיע את האשם, כך חובתנו לזכות את הנאשם שאשמתו לא הוכחה כנדרש".

הרכב השופטים לא קיבל את עדותו של העבריין ירון סנקר, עליו התבסס רוב כתב האישום. על עדותו אמרו השופטים: "אמירותיו לוקות במספר חוסרים. הן מבחינת אישיותו, מעמדו כעד, סתירות בין העדויות השונות, סתירות בינן לבין ראיות ובחירותו שלא להעיד בפני בית המשפט".

בכי באולם בית המשפט

לאחר ההכרעה המפתיעה פרצו בני משפחתה של שקד ז"ל בבכי. אמה אילנה זעקה: "לא נעשה צדק".

שקד שלחוב ז"ל שנרצחה (צילום: חדשות 2)
שקד שלחוב ז"ל | צילום: חדשות 2

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז נגה בקריה האקדמית אונו, המייצגת את משפחת שלחוב מסרה בתגובה כי "חבל לנו מאוד שהמשפחה נאלצה לעבור מסכת ייסורים של חמש שנות משפט, שנגמרה בתוצאה כל כך קשה".

פוגץ' הוסיפה: "מדובר בהתמשכות בלתי מוצדקת של הליכים שנגמרו בכישלון. אנו נבחן את הכרעת הדין ונשקול אם לבקש מהפרקליטות להגיש ערעור לבית המשפט העליון".

נסעה עם חברים ונורתה למוות

שקד שלחוב בת ה-16 נרצחה לאחר שנורתה בראשה במהלך "חיסול חשבונות" בין עבריינים. חבר וחברה שישבו איתה ברכב באשקלון נפצעו באורח קל עד בינוני.

מישל ז'אנו (צילום: חדשות 2)
זוכה. מישל ז'אנו בביהמ"ש, הבוקר | צילום: חדשות 2

כאשר חלפה מכוניתם של שלושת החברים בצומת הרחובות רבין ונווה דקלים בעיר, נסע לכיוונם רכב וממנו נורו היריות הקטלניות. שקד ישבה במושב ליד הנהג, נפצעה באורח אנוש ונפטרה מפצעיה בבית החולים ברזילי באשקלון.

כשנה לאחר הרצח הודיעה המשטרה כי פענחה את הפרשה הקשה. כתב אישום בגין קשר למעשה הוגש אז נגד ז'אנו וגנון, שני תושבי אשקלון. מכתב האישום עלה כי השניים הסתכסכו עם כנופיית עבריינים, בראשה עמד אז שלום דומרני, עבריין בכיר.

ישראל גנון (צילום: חדשות 2)
זוכה. גנון בביהמ"ש הבוקר | צילום: חדשות 2

השניים, נכתב, רצו לחסל את דומרני ולשם כך חברו לכנופייה ממרכז הארץ. על פי כתב האישום, ז'אנו וגנון הצטיידו באותו ערב ברובה גליל והכינו לדומרני מארב שעה שצוות נוסף ביצע אחריו מעקב. בהמשך הערב דווח לשניים כי דומרני ושלושה מחבריו נוסעים ברכב סוזוקי באשקלון.

הנאשמים נסעו לעיר. באותה שעה הוריד נהג הרכב, יניב רווח, את דומרני והחברים ואסף את שקד ז"ל וחברה נוספת. ז'אנו וגנון, נכתב בכתב האישום, הבחינו ברכב, נסעו במקביל אליו, ותוך כדי נסיעה שלפו את רובה הגליל וירו צרור לתוך הסוזוקי. מהירי, כאמור, מתה שקד שלחוב ז"ל.