החשוד בבית המשפט, בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
החשוד בבית המשפט, בשבוע שעבר | צילום: חדשות 2

החשוד ברצח נתפס, המניע עדיין לא ברור: בית משפט השלום בקריות האריך היום בשבוע את מעצרו של תושב הכפר בסמת טבעון, בן 23, החשוד שרצח את שכנתו מריה זבידאת בת ה-38 וניסה לרצוח את בתה הפעוטה. הוא חשוד גם בחטיפה ובקשירת קשר לביצוע פשע.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיפור החל לפני כעשרה ימים, כשהפעוטה בת השנתיים נמצאה משוטטת לבדה סמוך לבית קברות בגליל התחתון. כעבור כיממה אותרו גם בני משפחתה - חוץ מאמה.

בסוף השבוע האחרון נמצאה גופתה של האם באזור בית לחם הגלילית, בסמוך לכפר בו מתגורר החשוד והתגוררה גם היא. מציאת גופתה של זבידאת הביאה להתפתחות בחקירה ולחיזוק הראיות נגד החשוד, שהיה האדם האחרון שנצפה עם האם לפני שנעלמה. נציג המשטרה הציג דוח סודי שפירט את פעולות החקירה שננקטו עד כה.

"רק רצה לעזור לאישה"

החשוד טען להגנתו שרק הסיע את האם ובתה לאזור הכפר איעבלין ליד חיפה כיוון שביקשה ממנו, וכי הוא לא יודע מה קרה לאחר מכן. "זה שהוא האחרון שהסיע אותה, לא אומר שהוא רצח אותה או ניסה לרצוח את הפעוטה", טען עורך דינו של החשוד, משה מרוז בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"האישה היא בגיל של אמא שלו ובסך הכל הוא עשה לה טובה. הוא הסיע אותה וגם נתן לה 300 שקל לאחר שביקשה ממנו 500. הוא נתן לה מה שהיה לו בשביל לעזור לה וזה מצביע על כך שלא הייתה לו שום כוונה לפגוע בה ובילדה", הוסיף פרקליטו של החשוד.

המניע לרצח: ככל הנראה על רקע כבוד המשפחה

מהחקירה שנערכה לחשוד מיד לאחר מעצרו עולה כי הוא לא הסתפק באם וניסה לרצוח גם את בתה הפעוטה בת השנתיים, אולם טרם ברור מהו המניע. במשטרה טרם התקבלו תוצאות הדוח הפתולוגי שיצביעו על הזמן המדויק בו נרצחה האם. "המשטרה טוענת שהמעשה בוצע על רקע כספי או על רקע כבוד המשפחה", אמר עו"ד מרוז.

החשוד מסר בהתחלה גרסה אחרת מהגרסה האחרונה שמסר במשטרה. לדברי עורך דינו, הייתה לכך סיבה: "בהתחלה הוא חשש בגלל שלא היה לו רישיון וטען שחבר שלו היה איתו בזמן שהסיע את האם ובתה, לאחר מכן שינה את הגרסה ואמר שרק הוא הסיע את האם והילדה". בני משפחתו של החשוד טוענים שמדובר בטובה שהבן שלהם עשה למען אותה אישה.

החשוד התפרק תוך כדי הדיון בהארכת מעצרו, בו נכחו גם בני משפחתו שהתפרצו במהלכו. הוא טען שאתמול נכנסו לתא שלו 4 חוקרים והטיחו בו שאנס את זבידאת לפני שרצח אותה. למרות זאת, במשטרה לא מייחסים לו עבירה של אונס.