פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום כתב אישום מתוקן נגד מריה זקוטסקי, רופאה מרדימה בת 45, שסיפקה לשמעון קופר חומר קטלני שסייע בהריגת נשותיו - אורית קופרשמידט ז"ל וג'ני מור חיים קופר ז"ל. כמו כן, מעצרה הוארך עד ה-4 ביוני, אז יתקיים דיון בנושא תנאי שחרורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות ההערכות בתחילת הפרשה, וכפי שפרסמנו אמש לראשונה במהדורה המרכזית,  זקוטסקי לא הואשמה בסופו של דבר בגרימת מוות ברשלנות. כתב האישום מייחס לזקוטסקי עבירות של פזיזות, רשלנות, גניבה וניפוק תרופת מרשם ללא מרשם. הרופאה המרדימה עבדה ב-2009 בבית החולים מאיר בכפר סבא, וניהלה מערכת יחסים עם שמעון קופר, בשעה שהיה נשוי לג'ני קופר ז"ל. קופר, על פי כתב האישום, הציג עצמו בפני זקוטסקי כעובד חשאי בשירות כוחות הביטחון, הזקוק לחומר קטלני שלא מתגלה בבדיקה טוקסיקולוגית.

כך התגלגלה פרשת קופר עד למעצר (צילום: חדשות 2)
קיבל מזקוטסקי חומר קטלני. שמעון קופר | צילום: חדשות 2

זקוטסקי מואשמת בכך שמסרה לקופר את שם החומר, פירטה בפניו את יתרונות החומר וגנבה מבית החולים אמפולות של החומר, אותן העבירה לבן זוגה הנאשם ברצח. על פי כתב האישום, "חרף העובדה שהנאשמת ידעה כי החומר הקטלני אותו מסרה לשמעון עשוי לגרום לנזק ואף להמית, ולמרות שחשדה באמיתות סיפורו של שמעון, גנבה המשיבה את האמפולות מעגלת חדר הניתוח, תוך שהיא מועלת באמון שניתן בה כרופאה ומתעלמת מן הסכנה הטמונה בחומר ובשימוש בו".

כמו כן ביקשה המשטרה להאריך את האיסור על הנאשמת לעסוק ברפואה, מכיוון שהעבירות המיוחסות לה בוצעו כאשר עבדה בבית חולים.