כשנה לאחר הרצח האכזרי באשדוד, גזר היום בית המשפט המחוזי בבאר שבע 24 שנות מאסר במסגרת עסקת טיעון על מזל בר אושר, השכנה שדקרה למוות את טלי עטר ז"ל, שהייתה בחודש השמיני להיריונה. עם הענקת גזר הדין הותרו לפרסום שיחות הטלפון המצמררות בהן נשמעת הרוצחת מזהירה את מוקדנית המשטרה: "אני הולכת לדקור אותה".

בשיחת טלפון שערכה מזל בר אושר עם המוקדנית לפני הרצח המזעזע, נחשפים הרגעים שהובילו לאירוע. "יש לי פה בעיות עם השכנה. אני התקשרתי למשטרה בבוקר, אף אחד לא הגיע", אומרת בר אושר. "היא מאיימת עלי. אני הולכת לדקור אותה אני הולכת לדקור אותה עכשיו אני הולכת לפתוח לה את הבטן", מזהירה השכנה את המוקדנית.

המוקדנית מיהרה לנסות לפייס את בר אושר: "תירגעי, תדברי יפה דבר ראשון, בלי קללות. מה היא עשתה לך?". בתגובה עונה בר אושר: "כל הזמן מאז שאני פה היא שופכת לי שטויות פה בבית על המדרגות. אנחנו כל הזמן מנקים ...כל הזמן או אני או השכנה הרוסייה. כל הזמן אנחנו מנקים פה".

תוך כדי השיחה מתפרצת שוב בר אושר: "היא ממשיכה עם הפיפי ממשיכה עם הקפה. אתם לא באים אני דוקרת אותה, אני אפתח לה את הבטן!". מוקדנית המשטרה ממהרת ועונה: "אשלח לך ניידת אבל אל תצעקי ואל תקללי. אני שולחת לך ניידת תרגעי. תישארי בבית, טוב?", אך המשטרה כידוע, הגיע מאוחר מידי.

שכנה: "חתכו אישה בהיריון"

רגעים לאחר שתקפה בר אושר את עטר, שהיתה בהיריון מתקדם, מיהרה שכנה נוספת שהיתה עדה למחזה המחריד להזעיק צוות מד"א. בהקלטת השיחה נשפך אור על הרגעים שמיד לאחר הדקירה. "תזמיני בבקשה מהר אמבולנס ומשטרה לאישה בהיריון שחתכו אותה עכשיו", אומרת השכנה.

לאחר הדקירה לא היססה בר אושר והתקשרה פעם נוסף למוקד המשטרה: "הלו משטרה. אתם לא הזמנתם.. אתם לא שלחתם ניידת. היא באה עד לבית שלי ונתנה לי סטירה... אני הגנתי על עצמי... אני הגנתי על עצמי ודקרתי אותה", מספרת האישה.

"היא באה עד לבית ונתנה לי סטירה. היא רצתה להרביץ לי, היא רצתה להרביץ לי", חוזרת אושר ומסבירה למוקדנית. בתגובה אומרת נציגת המשטרה כי ניידת כבר הגיעה למקום וכי היא תעלה לדירה בה היא מתגוררת. בר אושר מוסיפה: " בסדר.... הילדים שלי שם...היא מאיימת היא תרביץ לילידים שלי היא תכה אותם.... מה זה אני חיה ככה כבר הרבה זמן".

בר אושר, היום בבית המשפט: "מאחלת להם למות"

אלמנה של טלי עטר גינה את גזר הדין והגדיר אותו כ"בושה וחרפה". "כל אחד יכול לעשות פה מה שהוא רוצה והוא לא יקבל את העונש שלו", אמר. "אני לא יודע מה אגיד לילדים שלי. זו בעיה. זה פשוט הרוע של העולם", הוסיף.

אחותה של טלי עטר, דבורה, אף היא התקשתה לקבל את קלות גזר הדין, לטענתה. כאשר נשאלה לאיזה עונש ציפתה, ענתה: "היו צריכים לתת לה קנס יותר גדול ויותר שנים על תנאי". "אני רוצה להעביר מסר לשופטים. שינסו להבין את בני המשפחה ולהבין מה הם עוברים במצב הזה. אולי כשהם יחוו את זה על בשרם - הם יבינו. אני לא יכולה יותר לראות את הצחוק שלה!", הוסיפה.

נציגי התביעה, לעומת זאת, בירכו על גזר הדין. "בית המשפט קיבל את העמדה של המדינה ובסופו של דבר אימץ את הסדר הטיעון", אמרה עורכת הדין רות עשהאל. "ההחלטה של בית המשפט לאמץ את הסדר הטיעון נכונה. הוא מאזן בין האינטרסים השונים", הוסיפה.

רק מזל בר-אושר, שצפויה לבלות את 24 השנים הבאות בכלא, המשיכה לחייך, גם אחרי שנגזר דינה, והבטיחה: "אני אספר לכל העולם מה עשו לי. הם איחלו לי תמיד למות, אז אני מאחלת להם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק