פרסום ראשון: נחתם הסדר טיעון עם שלום דומרני, לפיו נקבע לדמרני עונש מאסר של שבעה חודשים, מהם ינוכו חמשת החודשים שבהם שהה במעצר עד היום. אמש נחשפה במהדורה המרכזית ההתקדמות במשא ומתן להסדר הטיעון, שנערך בין נציגי הפרקליטות לסניגורו של דומרני עו"ד משה שרמן.

מדובר בתיק סחיטה של בעל חברת גז בדרום שרצה לפתוח עסק מתחרה לעסק שדומרני פרש את חסותו עליו. דומרני הואשם שיחד עם שבעה מחייליו סחטו באיומים איש עסקים כדי שלא יפתח עסק למכירת גז המתחרה בחברת גז אחרת שדומרני פרש עליה את חסותו.

אמש פרסמנו כי הפרקליטות מוכנה להסתפק בשמונה חודשי מאסר בפועל בניכוי תקופת המאסר שכבר ריצה דומרני. הצדדים מסרו היום לבית המשפט את החלטתם בנוגע להסדר הטיעון.

שלום דומרני, רק בתחילת שנות ה-30 שלו, נחשב ליעד מרכזי של המשטרה. הוא ישב בכלא חמש שנים על סחר בסמים, מהכלא סחט קבלן מהדרום וכששוחרר, הפך לבן חסותם של משפחת אברג'יל. מהכלא הוא יצא רעב וחיפש נישות עסקיות נוספות, שבהן הרכיב הפלילי סמוי מהעין.

עו
עו"ד משה שרמן | צילום: חדשות 2

סניגורו של שלום דומרני, עו"ד משה שרמן אישר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את קיום העסקה. "אמרו שהתיק על סחיטה בשוק הגז הוא תיק של שנים, בסופו של דבר ינוכו לו חמשת החודשים שבהם היה במעצר והוא חוזר לחודשיים לכלא".

הנאשם הנוסף בפרשה, אבי בטיטו ירצה 16 חודשי מאסר ויובא בקרוב בפני ועדת שחרורים. סנגורו עו"ד ירום הלוי, שמייצג אותו יחד עם עו"ד דוד יפתח, אמר בשיחה עם ערוץ החדשות "ידה של הפרקליטות הייתה קלה על ההדק, לא היה מקום להגשת כתב אישום בפרשה". לדבריו, "בפרקליטות הבינו כי עדותו של העד המרכזי בתיק, שהיה סוכן משטרתי, היא עדות מאוד בעייתית ועדותו במשפט עלולה 'להפיל' את כל התיק של התביעה".

דומרני שוחח עם עבריין - שנהרג שבועות לאחר מכן

הוא חשב להשתלב בעסקי כריית החול הבלתי חוקית עם העבריין יגאל ז'אנו, אבל השניים הסתכסכו. המשטרה הקליטה אז שיחת טלפון נדירה, שמסבירה יותר הכל מיהו שלום דומרני. בשיחה מפרט דומרני באזני ז'אנו כיצד ישיג בכוח כספים מאנשים שלטענתו חייבים לו. דומרני מספר בשיחה כי הוא חי חיים "לא צפויים" ובגישה לפיה אולי מחר יהרגו אותו.

שבועות בודדים אחרי השיחה הזו, נהרג ז'אנו בפיצוץ מכוניתו. דומרני מרד במשפחת אברג'יל, השתלט על עסקי הגז בדרום, והיום הורשע במסגרת עסקת הטיעון בסחיטה באיומים של איש עסקים, שהעז לפתוח סוכנות גז מתחרה בדרום. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק