בבית המשפט המחוזי בפתח התקווה הוגשו הבוקר שלושה כתבי אישום בפרשת כת האיתקה שחבריה דוגלים בחינוך ילדים באמצעות אלימות.

השלושה, מורה מהשרון, בן זוגה וריטה אברהמוף - אשתו של מנהיג הכת שי אברהמוף, ששם קץ לחייו במעצר, מואשמים בעבירות של התעללות בקטינים הכוללות הרעבה ומעשי אלימות קשים.

על פי כתב האישום, שהגישה פרקליטות מחוז מרכז, התעללו חברי הכת נפשית ופיזית בקטינים באופן שיטתי ורציף שנפרש על פני תקופה של כחצי שנה. במספר רב של הזדמנויות הם נהגו להכות את הקטינים, בצוותא חדא ולחוד, כשנוכחים נוספים לוקחים חלק במעשים. בנוסף, לכאורה, גרמו השלושה לילדים לקחת חלק פעיל במעשים ולהכות גם הם באמצעות מחבט המשמש לניקוי שטיחים ובאמצעות עיתון מגולגל אשר הודבק באמצעות נייר דבק עבה.

חברי הכת הגדירו את האלימות הפיזית שהופעלה כ"טיפול" שמטרתו לחסוך כאבים כתוצאה ממחלות ותאונות, וכי באמצעותו של הטיפול "מצילים" את החיים ומונעים הגעה לגיהנום.

המורה התעללה בבנה

לפני כחודש נעצרה המורה בת ה-42 מנתניה בחשד להתעללות בבנה הקטן בן ה-10, כדי "לחנכו". שוטרים שהוזעקו בלילה לבית המשפחה בעקבות רעש שפרץ מהדירה, מצאו באחד החדרים את הילד כשהוא חבול ומדמם בראשו.

לאחר סריקה מיהרה שביצעו בחדרי הבית, הבחינו השוטרים בשני ילדים, בן 14 ובן 10, כשהצעיר חבול כולו ומדמם מראשו. בחקירתה סיפרה האם, העובדת כמורת תיכון, כי הוציאה את בנה הצעיר ממסגרת הלימודים בשנה שעברה כדי לחנך אותו בבית. בנוסף הודתה כי נהגה להכות את אותו במספר הזדמנויות שונות כדי חנכו, וציינה: "חושך שבטו שונא בנו".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

פרשת שי אברמוב - סיקור מיוחד:

בלעדי: אברמוב מדבר על ילדים לפני מותו

אמו של אברמוב: "הרשויות הרגו את הבן שלי"

הותר לפרסום: שי אברמוב התאבד בתא המעצר

המורה המתעללת: ראש הכת נעצר

חשד: מורה הרעיבה והכתה את בנה