שטרות כסף ישראלי, שקל
אילוסטרציה | צילום: רויטרס

עורך הדין גנב מלקוחותיו כסף ונשלח לכלא: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר הבוקר (ה') שבע שנות מאסר על עו"ד בן 42 מהכפר ג'ת, שהונה את לקוחותיו. בנוסף, נגזרו עליו עוד 12 חודשי מאסר על תנאי, וקנס בסך 50 אלף שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עורך הדין הורשע בשורה של עבירות ובהן איסור הלבנת הון, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, תחבולה, ניסיון גניבה בידי מורשה, וזיוף ושימוש במסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות. אישום נוסף נגד עורך הדין - שביעי במספר - התייחס לעבירות מס, השמטת הכנסה והכנה של פנקסי חשבונות כוזבים.

על פי גזר הדין, הנאשם ניסה לגנוב כספים מ-11 מתלוננים שונים, כשמארבעה מהם לקח סכום כולל של כ-700 אלף שקלים, שמרביתו לא הושב עד היום. הנאשם היה עורך דין פעיל במהלך ביצוע העבירות. הכספים הועברו לבני משפחתו ו"נבלעו" בקרבם.

למרות שורת העבירות, בהתחשב בתקופת המאסר שנגזרה עליו, ויכולתו הכלכלית, החליט השופט אברהם אליקים, לקנוס את עורך הדין הנאשם ב-50 אלף שקלים בלבד.

השופט ציין במעמד גזר הדין שהנאשם פגע באמון לקוחותיו במועדים שונים במהלך ארבע שנים, שלח ידו בכספם והותיר אותם עם נזקי ממון ונזקים לא מועטים נוספים.