16 שנות מאסר בפועל ושנתיים על תנאי נגזרו היום על מוחמד ראס שהורשע, על פי הודאתו, בשתי עברות מין חמורות של אונס ומעשה סדום בנערה שהייתה בת 16 וחצי בעת ביצוע העברות.
בית המשפט המחוזי בתל אביב, בראשות השופטת שרה דותן, גזר על ראס גם פיצוי כספי של 30 אלף שקלים.

בכתב גזר הדין מצטטת השופטת קביעה של בית המשפט העליון "משפילה היא- משפילה ומדכאת כואבת היא, כואבת מאוד. נרמס האני, הנפש נחתכת, נפגע החופש, נקרעת האוטונומיה של הרצון, נדרס הכבוד".

עוד הוסיפה השופטת "אל לנו לשכוח כי העברות כאן בוצעו בגופה של נשמה רכה, נערה בת 16 וחצי שנים. קטינים ראויים להגנת בית המשפט מפני ניצול חולשתם בידי עבריינים הרואים בהם טרף קל לתאוותיהם המיניות".

אונס תוך ניצול שיכרותה של הנערה

ראס נכנס הבוקר לאולם בית המשפט כשהוא מכסה את פניו בחולצתו. כאשר נשאל האם הוא מתחרט על מעשיו העדיף לא לענות, ולא הפסיק להעביר בין אצבעותיו את שרשרת התפילה שהביא עימו.

מבט קצר בכתב האישום מגלה פרשת התעללות חמורה וברוטאלית של ראס ועוד חמישה נערים בנערה שהייתה בת 16 וחצי בזמן העברות. בחודש נובמבר אשתקד יצאו שתי הקטינות לבילוי בהרצלייה. בהמשך הלילה הגיעו הבנות לכיכר העצמאות בנתניה שם פגשו בשישה צעירים תושבי קלנסוואה, בינהם מוחמד ראס. לאחר שנענו בשלילה כשניסו ליצור קשר עם הבנות, הם ניסו לשדל מילולית את הקטינות לקיים איתם יחסי מין. בו בזמן אחת הקטינות חשה ברע, הקיאה והייתה במצב של עילפון חושים כתוצאה משתייה מרובה של אלכוהול. תוך ניצול מצבן של השתיים גנב אחד מצעירים 100 שקלים ושני טלפונים ניידים מהבנות.

ששתי הקטינות במצב של שכרות ועל סף עילפון הן נכנסו לכלי הרכב של החבורה שהובילה אותן לחוף סירונית בנתניה במטרה לאנוס אותן. בזה אחר זה אנסו, בעלו וביצעו מעשה סדום באחת מהקטינות, תוך כדי ביצוע המעשים תקפו אותה הצעירים את הנערה וקיללו אותה ב"יהודיה מסריחה". באותו הזמן נשארה חברתה של הצעירה הנאנסת במכונית של החבורה. בתום האונס הותירו הנאשם וחבריו את הנערה שוכבת על חוף הים כשפלג גופה התחתון חשוף ואת הצעירה שנותרה ברכב זרקו מהרכב וגרמו לחבלה בידה.

כשהגיעו לקלנסוואה ניסו הצעירים להשמיד ראיות ואף החליטו, לאחר ששמעו בתקשורת כי המשטרה מחפשת אותם, כי ימנעו מלהפליל אחד את השני. בניגוד לחבריו כל ההליך המשפטי של ראס נערך בנפרד אצל השופטת שרה דותן מאחר והוא היחיד שהודה בהאשמות. נגד שאר הצעירים עדיין מתקיים הליך משפטי. כאמור השופטת גזרה על ראס 18 שנים מתוכן 16 שנים לריצוי בפועל. על פניו העונש הוא כבד אך אין ספק שהוא בטל ב-60 לעומת הברוטאליות במעשיו של מוחמד ראס.