שלושה חודשים אחרי שאח בבית החולים בנהריה יצא "בשן ועין" מקטטה שפרצה בחדר המיון שבשיאה הוכה על ידי בן משפחה של מטופל שסבר כי האחרון לא מקבל טיפול במהירות הראויה, נשלח היום התוקף - עזמי ח'לאילה, בן 29 מעכו, לשנה וחודשיים מאחורי סורג ובריח. נוסף על כך, נגזר עליו מאסר על תנאי למשך 15 חודשים וכן חוייב בתשלום פיצוי לאנשי הצוות הרפואי שבהם פגע, בסכום כולל של 9,000 שקלים.

שופט השלום בעכו, זיאד סלאח, כתב בהחלטתו כי "תקיפת רופא, אח או מי מהצוות הרפואי הינה עבירה חמורה ואין מקום לעבור עליה לסדר היום. תקיפת עובד חירום יש בה כדי להקים מהומה רבתי בחדר המיון, דבר שיש בו כדי לפגוע הן בצוות הרפואי וגם בציבור הרגיל הנזקק לשירותי בית החולים".

השופט הדגיש עוד כי "תקיפתו של הנאשם את המתלוננים הייתה תקיפה קשה שאף ניתן להגדירה ברוטאלית. ייתכן כי הרגשתו הסובייקטיבית של הנאשם אכן הייתה כי הוא לא מקבל את הטיפול הרפואי הראוי או בזמן הנכון, וייתכן כי אינה תלושה מהמציאות. אולם אין בכאבים שהיו לו, כמו גם בהרגשתו הסובייקטיבית, כדי להצדיק או להיות נסיבה מקלה משמעותית בעניינו" .

אנדריי, האח שהותקף. יצא בשן ועין (צילום: חדשות 2)
אנדריי, האח שהותקף. יצא בשן ועין | צילום: חדשות 2

עוד בנושא זה, כתב השופט סלאח כי "על חולה הסבור שאינו מקבל טיפול רפואי לפנות בתלונה, גם באמצעות בני משפחתו, לגורמים המוסמכים בבית החולים - ואל להם לאבד עשתונות ולתקוף עובדי חירום בחדר המיון".

האח שהותקף קשות באותה התקרית סיים את המשמרת כפצוע. הוא סבל משריטות בפניו, ממכות יבשות בכל חלקי גופו ומאובדן של שן אחת.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק