צפו בדיווח
טל מור בבית המשפט. ארכיון | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

שבוע לאחר הרשעתו של טל מור בהריגתו והפקרתו של שניאור חשין ז"ל, נחשפת קבוצה בפייסבוק שנקראת "תאונת הדרכים של חשין - כיצד המשטרה תפרה תיק לטל מור". בדף לוקח הדורס חלק פעיל, וקורא לחבריו לכתוב לו מכתבי המלצה על ההיכרות עימו או סיפורים אישיים בו "השפיע עליהם לחיוב".

יותר מ-2,000 גולשים חברים בקבוצה השנויה במחלוקת, בה פונה מור אל חבריו ומבקש עזרה במהלך המשפט המתנהל נגדו. "כפי שחלקכם שמעתם ב-4.10 יישמעו בבית המשפט הטיעונים לעונש על התאונה הנוראה שאירעה", כותב מור. "כהכנה לכך אני ועו"ד תמי אולמן מבקשים ממכם במהירות האפשרית לשלוח אלי מכתב המלצה גורף עליי, על אופיי על היכולות שלי, על אחראיותי בנושאים שונים ( גם בנהיגה ) , ועל מקרים שקרו לנו בהם עזרתי לכם והועלתי לכם בחייכם".

לאחר מכן מציין מור: "חברים , אני יודע שזוהיא תקופת חגים ומה שאני מבקש זה לא פשוט אבל דעו לכם שמילה אחת, משפט אחד, רעיון אחד, יכול להסיט במעט את כף המאזניים לטובת הצדק. לאלה שכבר כתבו מכתב אני פשוט מתרגש עד דמעות מקריאת כל מילה ומי ייתן ומילים אלו ישפיעו גם על הנוגעים בדבר".

עמוד התמיכה בטל מור
עמוד התמיכה בטל מור | צילום: חדשות 2

בקבוצה האינטרנטית מוצאים לנכון חבריו ותומכיו של מור לתקוף את המשטרה ובית המשפט על כך "שתפרו לו תיק". אחת החברות בקבוצה מפרסמת: "הדבר היחיד שנתפר בתפרים גסים הוא התיק שתפרה משטרת ישראל לטל מור. פשוט עצוב ומבזה שבמדינת ישראל תשע"ב אדם חף מפשע הולך לכלא".

גולש נוסף המזדהה כפיזיקאי שהתבקש לבדוק את ממצאי החקירה, טוען: "החומר הרב שחשף כיצד משטרת ישראל תפרה את התיק השאיר אותי בתדהמה. כל מי שנחשף להקף הרחב של תפירת התיק צריך לשאול את עצמו כמה חפים מפשע יושבים בכלא על לא עוול בכפם? כמה משפחות נהרסו? כמה ילדים הפסידו את האבא הנקבר לשנים רבות בכלא?".

מור צפוי לעונש מאסר ממושך

בשבוע שעבר הורשע מור בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בסעיפים של הריגה, הפקרה אחרי פגיעה, נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים וסמים, החזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, שיבוש הליכי משפט, נהיגה ללא רשיון נהיגה בתוקף וללא פוליסת ביטוח בתוקף.

מור, שסירב להסדר טיעון לפני כארבעה חודשים, צפוי לעונש מאסר ממושך. להכרעת הדין בבית המשפט הגיעה לראשונה מאז התאונה אלמנתו של חשין, דנית, כמו גם רבים מחבריו של שניאור ז"ל לקבוצת רוכבי האופניים.

"אקדים ואומר שהתרשמותי מהנאשם אינה חיובית, במקרים רבים מור נתן גרסא דמיונית, לא אמר אמת ולעתים אף שיקר ממש", קבע השופט זכריה כספי בהכרעת הדין. "לא התרשמתי מפניותיו הנרגשות של הנאשם בבית המשפט, תוך העמדת פנים. דברים רבים שאמר במשפט, כמו גם בחקירותיו במשטרה, לא עומדים בקנה אחד עם מה שאירע".

השופט הוסיף כי גם עמדתו של מור באשר להרגלי השתייה שלו "לא משכנעת", לאור צילומי האבטחה בהם רואים את הרגלי השתייה שלו, וגם הסמיכות של הברים בליל השתייה – כל אלו רחוקים מלאפיין אדם השותה לעתים רחוקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק