על רקע החלטת המדינה לשחרר 104 אסירים פלסטינים, אסיר העולם עמי פופר, שרצח בשנת 1990 שבעה פלסטינים בראשון לציון, פנה הערב (א') במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו, בבקשה לשחרר גם אותו - כי הוא עומד, לדבריו, בקריטריונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במכתב, שנשלח מטעם עו"ד עדי קידר מעמותת "חוננו" שמייצגת את פופר, נכתב כי "עיון בקריטריונים שפורסמו מלמד על כך שמרשי הינו האסיר היהודי היחיד אשר עומד אף הוא באותם קריטריונים. זאת בעיקר מהטעם שהוא מרצה את עונשו משנת 1990, כ-3 שנים בטרם נחתם הסכם אוסלו".

בהמשך אנשי העמותה טוענים במכתב שיש אי צדק בהחלטה. לדבריהם, האסירים היהודים ביצעו את המעשים שלהם, לא כי הם עבריינים מועדים, אלא בגלל בין היתר העובדה שהם היו נסערים אחרי שורת פיגועים.

במכתב מדברים בעמותת "חננו" גם על נסיבותיו האישיות של פופר, בהן תאונת דרכים קשה במהלכה נהרגו אשתו ושניים מילדיו.

עו
עו"ד עדי קידר | צילום: חדשות 2

"לאחר שהם אישרו את החוק ההזוי והמופרך לשחרר אסירים ביטחוניים לכל היותר, המינימום זה להורות על שחרורו של עמי פופר, שעומד אף הוא באותם קריטריונים, ונכלא לפני הסכמי אוסלו ועבר אירועים טרגיים ביותר ואיבד חלק נכבד ממשפחתו", אמר עו"ד קידר. "זה המינימום המתחייב שממשלת ישראל תעשה כדי לאזן את ההחלטה ההזויה הזו".

עמי פופר רצח ב-1990 שבעה פלסטינים בירי מרובה צבאי בצומת גן הוורדים בראשון לציון. בית המשפט גזר עליו עונש של שבעה מאסרי עולם. הנשיא ויצמן קצב את עונשו ל-40 שנה, והוא צפוי להשתחרר בשנת 2030.