התינוק שהה באזפוז למשך שבועיים (אילוסטרציה) (צילום: RF123, חדשות)
התינוק שהה באשפוז למשך שבועיים (אילוסטרצ | צילום: RF123, חדשות

התינוק איבד את ההכרה ואושפז בבית החולים לאחר שהמטפלת טלטלה אותו באגרסיביות: כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד איטה רבינוביץ, מטפלת בתינוקות בת 55, בגין תקיפת תינוק בן שבעה חודשים וגרימת חבלה חמורה. התינוק שהותקף לפני כחצי שנה סובל מקשיים התפתחותיים ניכרים ונמצא תחת מעקב רפואי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רבינוביץ עבדה בדירתה כמטפלת בתינוקות ובראשית חודש מאי האחרון היא החלה לטפל בתינוק בן שבעה חודשים. מכתב האישום עולה, כי יומיים לאחר מכן, מסיבה לא ברורה, היא אחזה בתינוק כשראשו ללא תמיכה וטלטלה אותו בחוזקה.

לאחר שהתינוק איבד את הכרתו, רבינוביץ נמנעה מלהזעיק את כוחות ההצלה, ובמקום זאת היא התקשרה לבעלה ודיווחה לו על מצבו של התינוק. עם סיום שיחת הטלפון בין השניים, הבעל דיווח למד"א על המקרה וכוחות רפואה הוזנקו למקום. כשהגיעו לדירתה של רבינוביץ, הם הבחינו בתינוק כשהוא מחוסר הכרה ומתקשה לנשום, וניסו לברר עמה את הרקע לאירוע, אך היא הגיבה בשתיקה ולא שיתפה עמם פעולה.

נזקק למספר ניתוחים בשל הנזק המוחי

התינוק פונה לטיפול נמרץ ושהה באשפוז במשך כשבועיים, כתוצאה ממעשייה האלימים של המטפלת שגרמו לו נזק מוחי נרחב, בצקת מוחית ופגיעות נוספות. בהמשך הוא עבר מספר ניתוחים בשל לקות ראייה חמורה בעינו השמאלית ולקות ראייה בעינו הימנית. גם היום, חצי שנה אחרי המקרה, התינוק סובל מקשיים התפתחותיים ניכרים ונמצא תחת מעקב וטיפול רפואי.