אל-קאסם בבית המשפט (צילום: AP, חדשות)
אל קסאם בבית המשפט | צילום: AP, חדשות

בית המשפט לעניינים מנהליים דחה היום (שישי) את עתירתה של הסטודנטית האמריקנית, לארה אל קסאם, שהתקבלה ללימודים בישראל ולא הורשתה להיכנס בשל תמיכתה בארגון ה-BDS. הסטודנטית תיאלץ לצאת מישראל. פרקליטיה ביקשו לעכב את ביצוע ההחלטה, והתקבל עיכוב הטסה עד יום ראשון. השר לביטחון פנים גלעד ארדן בירך על ההחלטה: "פסיקה חשובה שתתן לנו כלים להילחם ב-BDS".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אמשיך להילחם בכל האמצעים שברשותי נגד אלה שמנסים לפגוע בישראל ואזרחיה", הוסיף השר בחשבון הטוויטר שלו. השופט, ארז יקואל, קבע שלא נפל פגם בהליך קבלת ההחלטה של רשות האוכלוסין וההגירה. "שוכנעתי כי יש לדחות את הערעור", כתב. "הסמכות למתן שהייה בישראל נתונה לשר הפנים, או למי שהאציל את סמכות זו", נכתב בהחלטה. "כבר נקבע שבית המשפט לא יתערב בהחלטות הרשות המנהלית".

השופט התייחס לכך שאין עוררין לכך שאל קסאם הייתה חברה בארגון הסטודנטים שקרא להטיל חרם על ישראל וכיהנה במשך שנתיים כנשיאתו ולא קיבל את טענתה, לפיה מדובר בפעולות שבוצעו בעבר והבהיר שבסמכות הרשות למנוע כניסה של מי שעלול לקרוא לחרם על ישראל.

בהחלטה נקבע כי יש קיים חשש של ממש לכך שהסטודנטית תפעל להטלת חרם על ישראל: "בהינתן העובדה התמוהה, שלא ניתן לה הסבר מספק, לפיה המערערת מחקה את היסטוריית פעילותה ברשתות החברתית והסתירות בגרסתה".