אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
נעצר בחשד לאיומים ניסיון תקיפה | צילום: 123RF, חדשות

איים וניסה לתקוף עובדים: כתב אישום חמור הוגש היום (ראשון) נגד חשוד, תושב מזרח ירושלים בשנות ה-40 לחייו, שעל פי החשד איים וניסה לתקוף עובדים סוציאליים בלשכת הרווחה במזרח ירושלים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשבוע שעבר הוזעקו שוטרים ללשכת הרווחה בעיר, בעקבות דיווח על חשוד שמאיים ומנסה לתקוף עובדים סוציאליים במקום. שוטרים שהגיעו למקום עצרו החשוד ופתחו נגדו בחקירה.

במהלך סוף השבוע האחרון הובא החשוד בפני בית משפט השלום בירושלים במטרה להאריך את מעצרו ולמנוע את שחרורו, אולם בית המשפט שחרר אותו בתנאים מגבילים.

"מהיעדים המרכזיים עמם מתמודדת משטרת ישראל"

חוקרי המשטרה הגישו ערעור על ההחלטה, וביום שישי האחרון בית משפט המחוזי בירושלים נעתר לבקשתם והאריך את מעצרו של החשוד עד יום שלישי הקרוב.

במשטרה ציינו: "מיגור תופעת האלימות בכלל והאלימות כלפי עובדי ציבור הממלאים את תפקידם, הינו אחד מהיעדים המרכזיים עמם מתמודדת משטרת ישראל כמדי יום".

צעדת העובדים בדרך להפגנה בככר רבין (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
צעדת העובדים בדרך להפגנה בככר רבין | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

רק בשבוע שעבר הושגו הסכמות בין איגוד העובדים הסוציאליים לשרי האוצר והרווחה על פתיחת משא ומתן, לאחר מספר שבועות של מחאה. הצדדים סיכמו על כניסה למשא ומתן כולל על תנאי השכר, העומסים וההגנה על העובדים.

במחאתם דרשו העובדים הגנה בסביבת עבודתם וגם מעבר לשעות עבודתם, שכוללת אבטחה בכל שעות קבלת הקהל ומאבטחים בעלי הכשרה רלוונטית, עמדת בידוק ביטחוני מסודרת ונוהלי בידוק קפדניים ומסודרים.