אולץ לרוץ למרות מצבו, אילוסטרציה (צילום: פלאש 90 משה שי, חדשות)
אולץ לרוץ למרות מצבו, אילוסטרציה | צילום: פלאש 90 משה שי, חדשות

נפטר לאחר שאולץ לרוץ למרות מצבו הבריאותי: ל', חולה לב בן 58 שעבד כמאבטח, נדרש לפני שנה לרוץ במסגרת אימון של חברת האבטחה בה עבד. תוך זמן קצר הוא חש ברע ונפטר. היום (ראשון) תובעת משפחתו את חברת האבטחה ואת משטרת ישראל בסכום של 2.5 מיליון שקלים.

לאחר שעבר התקף לב בשנת 2010, ל' שהיה אז בן 50 לא היה יכול להמשיך לעבוד בעבודה פיזית מאומצת. לאחר שהחלים הוא התקבל לעבוד כמאבטח לא חמוש ב"אשפוזית" - יחידה לגמילה מסמים של משרד הבריאות - וניסה להחזיר את חייו למסלולם.

למרות שהעבודה לא דרשה ממנו פעילות פיזית או נשיאת נשק, התבקש ל' להגיע לאימון מטווחים על ידי חברת השמירה, ובין היתר נאמר לו כי ייתכן שיצטרך לעבור גם מבחן ריצה. לפי כתב התביעה, ל' ואשתו חשבו שנוכח מצבו הבריאותי לא יאלצו אותו לבצע את מבחן הריצה, אך כשהגיע ל' למטווח הוא נדרש לרוץ.

מחשש לאבד את עבודתו, ביצע ל' את מבחן הריצה, ובסופו התקשר לאשתו ואמר לה כי הוא אינו חש בטוב וכי הוא מרגיש תעוקה בחזה ולחץ בגרון. אשתו בתגובה מיהרה אל המקום והזמינה אמבולנס, אך לאחר שהובהל לבית החולים נקבע מותו בהיותו בן 58 בלבד.

עו"ד רן שפירא (צילום: אופיר הייב, חדשות)
עו"ד רן שפירא | צילום: אופיר הייב, חדשות

משפחתו של ל' תובעת כעת פיצויים, באמצעות עורך הדין רן שפירא, מחברת השמירה בה עבד וממשטרת ישראל, האחראיות על תחום האבטחה ונהליה.

"המנוח נפטר כתוצאה מרשלנות מקוממת ומיותרת", אמר עו"ד שפירא. "הוא הותיר משפחה שבורה, אלמנה ושלושה ילדים. מות המנוח גרם להלם מוחלט והפך את חיי המשפחה על פיהם". עוד הוסיף עו"ד שפירא: "המנוח, שהיה עמוד התווך של המשפחה ומקור גאוותם, הלך לעולמו בתאונה מצערת ומיותרת, והותיר את אלמנתו ואת ילדיו בקושי נפשי בל יתואר ובקושי כלכלי רב".

מחברת האבטחה נמסר בתגובה: "מבלי להודות באיזו מטענת המשפחה, חברת מאג 58 משתתפת בצערה, אולם נוכח העובדה כי הוגש כתב תביעה כנגד החברה (אשר לוקה באי דיוקים רבים בלשון המעטה), החברה תגיב באמצעות כתב ההגנה אשר יוגש מטעמה ולא באמצעות גוף תקשורת כזה או אחר".

תגובת משטרת ישראל: "מדובר באירוע מצער שנדון בימים אלו בבית המשפט ומטבע הדברים לא נוכל לפרט אודותיו בשלב זה. כתב התביעה התקבל במשטרה ואנו נשיב לו בבימ"ש באמצעות הפרקליטות כמקובל".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il