יאיר נתניהו הגיע היום (שני) לדיון בתביעה שהגיש נגד הפעיל החברתי אייבי בנימין בבית משפט השלום בתל אביב בגין פוסט שפרסם לפני כשנתיים בפייסבוק. עם כניסתו לבית המשפט, כ-15 בני אדם צעקו לעברו קללות והפגינו נגדו. בין הדברים שאמרו: "חתיכת זבל" ו-"בושה". נתניהו הגיב באצבע משולשת כאשר צעקו לעברו "מושחתים הביתה" ו-"נתניהו לכלא", והוא כינה את בנימין "עבריין".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המפגינים עמדו בכניסה ומחו נגד משפחת נתניהו. החבורה גם קיללה את עורך הדין יוסי כהן המייצג את נתניהו וכינו אותו "בן זונה" ו-"בוגד".

התביעה על סך 140 אלף שקלים הוגשה בגין פוסט שפרסם בנימין נגד בנו של ראש הממשלה ב-17 באוגוסט 2016: באותה תקופה נפוצו שמועות שונות על הסתבכויותיו של ראש הממשלה. בנימין כתב אז: "יום אחד קורא ביבי לראש המוסד ומבקש דרכון בשם בדוי לבן שלו יאיר נתניהו, כמו למרגלים, בנימוק ביטחוני: לשמור על הבן ההולל המסתובב בעולם, שתהיה לו זהות בדויה".

הפעיל החברתי אייבי בנימין
אייבי בנימין | צילום: חדשות

בנימין טען בפוסט כי הדבר נעשה עבור יצירת חשבונות בנק פיקטיביים בהם הופקדו, לדברי, מיליוני דולרים עבור ראש הממשלה - טענה שקרית שגם לא נחקרה. עוד כתב בנימין: "יאיר נתניהו הצעיר שבקושי הרוויח משהו בחייו, כבר עשיר גדול". הפעיל ייחס את דבריו למסמכי פנמה שהודלפו באותה תקופה, אך מדובר ב"סיפור בדים" שלא עלה בחקירות נתניהו. בעוד שמי שעומד בראש התביעה הוא הבן, התביעה עוסקת בחלקים גדולים ממנה בפגיעה שמנסה אייבי בנימין לגרום בפוסטים שהוא מעלה בעיקר להוריו, ראש הממשלה ורעייתו שרה.

"התנצלתי ואני מוכן שמכתב ההתנצלות יפורסם, אבל יאיר ועורך דינו לא מאפשרים לי לפרסם את מכתב ההתנצלות", אמר בבית המשפט בנימין, שהסיר את הפוסט מפייסבוק זמן קצר לאחר העלאתו לאחר שלא הצליח לאמת את תוכנו. "אנחנו מוכנים לכל גישור שבית המשפט יציע". כשהשופט תהה במה מעוניינים מצדו של נתניהו מלבד ההתנצלות, הסביר עורך הדין יוסי כהן: "ההתנצלות לא מתקבלת עלינו. היא לא כנה, היא מסויגת. אנחנו רוצים פסק דין".