אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) לבית משפט השלום בראשון לציון בידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה נגד תושב מגדל העמק בגין ביצוע מספר רב של עבירות מין בקטינים. על פי כתב האישום ניהל החשוד בן ה-27 מספר קבוצות טלגרם בהן הופצו תכנים פדופיליים ואף יצר קשר עם קטינים ושידל אותם לשלוח לו סרטונים של עצמם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום במהלך השנה החולפת עד למעצרו ניהל הנאשם שתי קבוצות של משתמשים להפצת סרטונים ותמונות ביישומון טלגרם. קבוצה אחת בשם "סרטוני סקס קטינים" מנתה כמאה משתמשים וקבוצה נוספת בשם "never_land" שמנתה כ-7 משתמשים.

בקבוצות פרסמו ושיתפו המשתמשים סרטונים ותמונות של תוכן מיני שבמרכזו קטינים, לרבות תכנים בהם נראים קטינים בעת שמבוצעים בהם מעשים מיניים בידי בגירים. בקבוצות פורסמו לכל הפחות 1,200 תמונות וסרטוני תועבה של קטינים. במסגרת הקבוצה המרכזית, "סרטוני סקס קטינים", הנאשם עודד את המשתתפים לפרסם תכנים פדופיליים, ואף ציין כי מי שלא יפרסם תכנים יוסר מהקבוצה.

יצר קשר עם 5 קטינים ועודד אותם להצטלם

בנוסף על מנת לספק תוכן לקבוצות אלו, הנאשם הצטרף לקבוצות וואטסאפ של קטינים, ביניהן קבוצת המיועדת לתלמידי כיתות ו' מבתי ספר שונים מרחבי הארץ, לצורך איתור קטינים. שם נהג להתחזות לקטין בן 13, ליצור קשר עם קטינים בגילאי 11-13, להפציר בהם לבצע בעצמם מעשים מיניים, לתעד זאת בסרטונים ותמונות ולשלוח אליו. בסך הכל הוא יצר בדרך זו קשר עם חמישה קטינים וקיבל משלושה מהם תכנים מיניים שלהם.

זהו מקרה ראשון מסוגו שבו עלה בידי רשויות אכיפת החוק לחשוף פעילות פדופילית באפליקציית טלגרם,הסביר מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה, ד"ר חיים ויסמונסקי. בן ה-27 יואשם בריבוי עבירות של גרימת מעשה מגונה בקטין שטרם מלאו לו 14 שנים, הטרדה מינית, שימוש בגופו של קטין לעשיית פרסום תועבה, פרסום תועבה ובו דמותו של קטין וכן החזקת פרסום תועבה ובו דמותו של קטין.