עליזה שפק שנרצחה בדירתה בנתניה (צילום: פייסבוק‎, דוברות מדא, חדשות)
צילום: פייסבוק‎, דוברות מדא, חדשות

נכנס לדירה עם סכין חדה - ודקר את פרודתו 15 פעמים: פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (שישי) כתב אישום נגד יצחק שפק (54) מנתניה בגין רצח אשתו עליזה בביתה. בכתב האישום מפורט כיצד ביצע את המעשים תוך החלטה מוקדמת ומודעת להמית אותה. הפרקליטות תבקש להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי הסעיפים המפורטים בכתב האישום, במהלך חיי הנישואין התגלעו בין בני הזוג קשיים, לרבות אלימות מילולית ופיזית של הנאשם כלפי המנוחה. לפני שנתיים עליזה ז"ל הביעה את רצונה להתגרש, בעוד שיצחק ביקש להמשיך בחיי הנישואין.

בתחילת מאי השנה עזבה המנוחה את הבית ועברה להתגורר בדירה אחרת. כמה שבועות לאחר מכן נחתם בין הזוג הסכם גירושין ונקבע מועד לדיון בבית הדין הרבני לצורך מתן גט. במהלך החודשים שקדמו למועד הדיון הביע הנאשם שוב ושוב את רצונו בשלום בית וניסה לשכנע את המנוחה, ללא הועיל, לשוב לחיקו.

עליזה שפק שנרצחה בדירתה בנתניה (צילום: מתוך פייסבוק, חדשות)
עליזה שפק | צילום: מתוך פייסבוק, חדשות
יצחק שפק (צילום: חדשות)
יצחק שפק | צילום: חדשות

בחודש שעבר, בעת שנסעו ברכב הנאשם, התגלע ויכוח בין השניים, ובהגיעם לדירתה של עליזה, הנאשם סילק אותה מרכבו בצעקות ובקללות. למחרת המשיכו השניים להתווכח בחילופי הודעות טקסט. בשלב מסוים שלח הנאשם הודעות למנוחה שעליהן כבר לא השיבה, ואז התקשר אליה אך היא הייתה באמצע שיחה אחרת ולא ענתה לו.

גלגול הדברים הללו הוביל את הנאשם להביא למותה של אשתו. לפי האישום, באותו ערב הוא הגיע לדירתה כשהוא מצויד בסכין בשר חדה, נכנס לדירה ודקר אותה בעוצמה 15 פעמים בפלג גופה העליון על מנת לגרום למותה. כתוצאה מהדקירות מתה עליזה.

לאחר שהבין כי אשתו אינה בין החיים, יצא הנאשם מהדירה, נעל אותה מבחוץ וזרק את המפתחות במסתור סמוך. לאחר מכן שב לביתו, החליף חולצה ונסע לכיוון מושב אביחיל שם התחבא מהרשויות.