רוכבת האופניים התפרצה לכביש - הנהג הורשע בנהיגה לא זהירה: בית המשפט המחוזי דחה היום (רביעי) את ערעורו של אברהם מסס, שהורשע בנהיגה בחוסר זהירות הגורמת לחבלה של ממש. אלא שבמקביל, קבע בית המשפט כי רוכבת האופניים נהגה ברשלנות ובחוסר אחריות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

זה קרה לפני 4 שנים בצומת הסמוך לקניון שבעת הכוכבים בהרצליה, אברהם מסס, היום בן 74, נסע עם נכדתו לקניות בקניון הסמוך לביתו. הוא התקרב למעבר החצייה כשצעירה כבת 16 רכובה על אופניים חשמליים - ללא קסדה - חצתה בנסיעה מהירה את מעבר החצייה. מסס פגע בה בעוצמה.

הצעירה נפצעה פצעים קשים מאוד: דימומים בראש, שברים בגולגולת, דימום סמוך לגזע המוח, והייתה בסכנת חיים. מסס הואשם והורשע בנהיגה בחוסר זהירות הגורמת חבלה של ממש. בית המשפט גזר עליו שלילה של 5 חודשים ו-100 שעות עבודות לטובת הציבור.

"ברגע שהבחנתי בה זה כבר היה אחרי המכה, כי לא ראיתי אותה בכלל, היא לא הופיעה לי והיא נסעה במהירות מופרזת", סיפר אברהם מסס - הנהג הפוגע. "בטח שהופתעתי, לגמרי הופתעתי. ברגע שהבחנתי זה כבר היה מאוחר. עצרתי, אבל לא יכולתי לעשות כלום, לא יכולתי למנוע את התאונה".

בית המשפט, בשתי ערכאות, קבע כי הצעירה נהגה ברשלנות, בחוסר אחריות, בחוסר זהירות, שהיה עליה לעצור במעבר החצייה ולעבור בו עם האופניים כהולכת רגל. אבל בית המשפט קבע גם כי הגם שהנהגת נהגה ברשלנות, חלה חובת זהירות של הנהג - חובה מיוחדת כשהוא מגיע למעבר חצייה.

בית המשפט קבע היום שנוסעת באופניים חשמליים במעבר חצייה, במהירות של 13 קמ"ש, שהיא נחשבת בתור רכב, מכיוון שהיא על אופניים חשמליים - שבכל מקרה הנאשם היה צריך להבחין בה והיה צריך למנוע את התאונה, גם היא התרשלה", אמר עו"ד עופר חורש, מומחה לעבירות תעבורה ופרקליטו של מסס. "השאלה שלנו איזה מסר מעביר בית המשפט, ואיזה מסר עובר לציבור, כי אופניים חשמליים הוא כלי רכב, והם נוסעים בכל רחבי המדינה ללא קסדה ומתפרצים לכביש, ונוצר כאן כאוס שלם".

הצעירה נשלחה לטיפול בבית לוינשטיין, העידה במשפט וסיפרה על הנזקים שנגרמו לה, היא ובני משפחתה בחרו שלא להתראיין לכתבה.