לפחות 50 דקירות. ארכיון
לפחות 50 דקירות. ארכיון | צילום: דוברות משטרת אילת, חדשות

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע הבוקר (שני) את שמואל דטיאשוילי בן 51 ברצח זוגתו לשעבר אביטל רוקח בשנת 2014. השופטים ציינו שהמעשה תוכנן מראש ולאחריו אף הפקיר דטיאשוילי את המנוחה. בית המשפט טרם הודיע על מועד למתן גזר הדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהרשעת השופטים נכתב כי דטיאשוילי "נטל את חייה של המנוחה בתהליך מתוכנן, תוך מחשבה מראש, הנאשם הכין את עצמו והגיע למפגש עם המנוחה עם סכין קטלנית שבה הצטייד מבעוד מועד. הוא שהה בחדר המדרגות פרק זמן ארוך יחסית ושם המתין למנוחה לאחר שהבין כי זו לא תדבר אתו בשום אופן".

בחודש ספטמבר 2014 הוגש כתב האישום נגד שמואל דטיאשוילי, תושב ירושלים בן 47, בגין רצח זוגתו לשעבר, אביטל רוקח,  לבית המשפט המחוזי בירושלים.

מכתב האישום עולה כי רוקח החליטה המנוחה לסיים את 23 שנות נישואיה לנאשם ופתחה בהליכי גירושין. זה מצדו סירב לתת לה גט, והחל לנהוג כלפיה באובססיביות, תוך הטרדות ואיומים. בעקבות מעשים אלו אף הגישה הנרצחת שתי תלונות במשטרה נגד הנאשם, לאחר שזה תקף אותה בביתו.

על פי כתב האישום נגדו, הפר דטיאשוילי את צו ההרחקה שהוצא נגדו, והגיע אל ביתה של זוגתו לשעבר כשהוא חמוש בסכין ובגרזן. עם הגיעו למקום, ארב הנאשם בחדר המדרגות והמתין לה. כשהמנוחה יצאה מהדירה לעבודתה, התנפל עליה הנאשם ודקר אותה. לאחר שהתמוטטה על הקרקע, המשיך הנאשם לדקור אותה שוב ושוב בכל חלקי גופה עד שמתה. בסך הכול דקר הנאשם את המנוחה כ-50 פעמים.