המעבדה לא מצאה DNA בדגימה
אילוסטרציה | צילום: מתוך "צל של אמת", ערוץ 8, HOT‎, החדשות, יונתן סינדל, פלאש 90

מסמך שנכתב בשנת 2007 על ידי הפרקליטות חושף כי לאחר הודאתו של רומן זדורוב ברצח של תאיר ראדה ז"ל, נבדקה האפשרות שברצח היו מעורבים יותר מאדם אחד, כך פורסם הערב (שני) במהדורה המרכזית. הבדיקה התבצעה על ידי התובעת בתיק, עו"ד שילה ענבר שאף הגיעה לזירה ובדקה באופן אישי האם שניים או שלושה אנשים היו יכולים לקחת חלק ברצח.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשלב שבו נעשתה הבדיקה - זדורוב כבר הודה ברצח בפני השוטרים, בפני מדובב ואף שחזר את התקרית. לאחר מכן, במשטרה אמרו שזדורוב מסר פרטי חקירה מוכמנים, שרק הרוצח היה אמור להכיר.

ב-16 בינואר 2007 חוקר בימ"ר צפון עדכן את מפקד הימ"ר על פעולות חקירה שמבצעת התובעת בתיק, עו"ד שילה ענבר. "נבדקה האפשרות שבתא שירותים זהה לזה שבו בוצע הרצח האם שלושה אנשים יכולים לשהות יחדיו בו זמנית בתוך התא?", נכתב במזכר. "בבדיקה הסתבר כי כאשר שלושה אנשים עומדים בתא, קיים קושי ממשי לסגור את דלת התא, התנועה מוגבלת מאוד, קשה עד בלתי אפשרית".

משה מרוז, פרקליטה של אילנה ראדה בעבר הגיב לפרסום: "אני סבור שזה מלמד שהפרקליטות לא הייתה שלמה עם ההחלטה הזאת כבר בזמנו, ועל כך מצביעות כל מיני עובדות. היום הפרקליטות טוענת שלא יכול להיות שמישהו אחר ביצע את הרצח. והנאשם עצמו ביצע לבד, וגם הוא מודה שהוא ביצע את זה לבד. מדוע הפרקליטות לא הייתה שלמה עם זה?".

מהפרקליטות נמסר: החקירה היא תהליך, לפעמים תהליך ארוך. בתהליך הזה בודקים גם כיווני חקירה שההסתברות שלהם נמוכה מאוד". במשרד המשפטים הזכירו גם שבמשפט בדקו את כל הטענות האלה, ובית המשפט הרשיע את זדורוב ערכאה אחר ערכאה.