שידור ישיר ממליאת הכנסת (צילום: אסתי דזיובוב\TPS‎, חדשות)
נתניהו מחליף את צוות ההגנה שלו | צילום: אסתי דזיובוב\TPS‎, חדשות

עורך הדין פרופסור עודד מודרי הצטרף באחרונה לצוות ההגנה של ראש הממשלה נתניהו בתיקים המתנהלים נגדו. פרופסור עו"ד מודריק, שופט בית המשפט המחוזי לשעבר, הסכים לשמש כיועץ לנתניהו, אך מתברר כי הוא מכהן במקביל כראש הרכב בית דין למשמעת של המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

2 גורמים בכירים במשטרה, היושבים במטה הארצי, טוענים כי קיים ספק רב אם עו"ד מודריק יוכל להמשיך ולכהן. "זה מצב הזוי", מסרו. פרופ' מודריק שימש כראש בית הדין למשמעת של המשטרה בעת שדן בעניינם של תת-ניצב גיא ניר והקצינה רפ"ק צ' שהתלוננה נגד ניצב רוני ריטמן.

השניים ניהלו מאבק עקשני ועיקש נגד בכירי אגף החקירות והמשטרה. היו במשטרה כאלו שטענות כי לפני מספר חודשים גורמים בסביבתו של ראש הממשלה נתנו רוח גבית למאבק שמנהלים השניים, זאת כדי לנגח את בכירי אגף החקירות.

ביום חמישי, ראש הממשלה בנימין נתניהו החליף בצעד דרמטי כמעט את כל צוות ההגנה שלו בתיקים שמתנהלים נגדו. נתניהו ככלה הנראה הבין שהחקירות תמו ושפניו לשימוע בפני היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולבית המשפט. בראש צוות ההגנה יעמוד עו"ד נבות תל צור שייצג בין היתר את אהוד ברק, אהוד אולמרט ופואד בן אליעזר.

עו"ד נבות תל צור (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
עו"ד נבות תל צור יעמוד בראש הצוות | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

תל צור ירכיב תחתיו צוות הגנה חדש, שבו כבר יש שם גדול: עו"ד עודד מודריק, שופט בית המשפט המחוזי לשעבר שהסכים לשמש כיועץ לנתניהו. עו"ד עמית חדד יישאר בצוות ההגנה של ראש הממשלה.

על רקע ההתקדמות בחקירות נתניהו, היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט, אמר בתחילת השבוע שעדיין מוקדם מדי לקבוע אם נתניהו יוכל לכהן תחת כתב אישום. בשיחה פתוחה עם סטודנטים של הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן, נשאל היועמ"ש האם נתניהו יוכל להמשיך אם יוגש נגדו בעתיד כתב אישום, ואילו מנדבליט ענה: "[זה] מוקדם מדי. שאלה הבאה. מאיפה אני יודע? לא חשבתי על זה".