אל-קאסם בבית המשפט (צילום: AP, חדשות)
אל קאסם בבית המשפט | צילום: AP, חדשות

גירושה של לארה אל-קאסם, הסטודנטית האמריקנית שהתקבלה ללימודים בישראל ולא הורשתה להיכנס בשל תמיכתה בארגון ה-BDS, הוקפא עד להחלטת בית המשפט העליון בעניינה. בית המשפט העליון נענה היום (ראשון) לבקשת פרקליטיה לקיים דיון בזכותה לערער על החלטת ביהמ"ש לעניינים מנהליים, והורה להקפיא את שחרורה עד להחלטה אחרת שתתקבל. אל-קאסם אמורה הייתה להיות מגורשת מהארץ היום בשעה 17:00 בערב. דיון בעניינה יתקיים ככל הנראה ביום רביעי הקרוב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בית המשפט לעניינים מנהליים דחה ביום שישי את עתירתה של הסטודנטית האמריקנית, שהתקבלה ללימודים באוניברסיטה העברית ולא הורשתה להיכנס בשל תמיכתה בארגון ה-BDS. לפי ההחלטה, הסטודנטית תיאלץ לצאת מישראל.

פרקליטיה ביקשו לעכב את ביצוע ההחלטה, והתקבל עיכוב הטסה עד לשעה 17:00 היום. השר לביטחון פנים גלעד ארדן בירך על ההחלטה: "פסיקה חשובה שתתן לנו כלים להילחם ב-BDS".

"אמשיך להילחם בכל האמצעים שברשותי נגד אלה שמנסים לפגוע בישראל ואזרחיה", הוסיף השר בחשבון הטוויטר שלו. השופט, ארז יקואל, קבע שלא נפל פגם בהליך קבלת ההחלטה של רשות האוכלוסין וההגירה. "שוכנעתי כי יש לדחות את הערעור", כתב. "הסמכות למתן שהייה בישראל נתונה לשר הפנים, או למי שהאציל את סמכות זו", נכתב בהחלטה. "כבר נקבע שבית המשפט לא יתערב בהחלטות הרשות המנהלית".

יעקוב באופן אישי אחר החקירה, ארדן (צילום: החדשות)
השר לבטחון פנים גלעד ארדן | צילום: החדשות

השופט התייחס לכך שאין עוררין לכך שאל-קסאם הייתה חברה בארגון הסטודנטים שקרא להטיל חרם על ישראל וכיהנה במשך שנתיים כנשיאתו ולא קיבל את טענתה, לפיה מדובר בפעולות שבוצעו בעבר והבהיר שבסמכות הרשות למנוע כניסה של מי שעלול לקרוא לחרם על ישראל.

תמכה ב-BDS ותלמד בירושלים, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
לא תגורש בימים הקרובים | צילום: רויטרס, חדשות

בהחלטה נקבע כי יש קיים חשש של ממש לכך שהסטודנטית תפעל להטלת חרם על ישראל: "בהינתן העובדה התמוהה, שלא ניתן לה הסבר מספק, לפיה המערערת מחקה את היסטוריית פעילותה ברשתות החברתית והסתירות בגרסתה".