מעצר הנאשם הוארך. אילוסטרציה (צילום: zurbagan, 123RF)
בני המשפחה תקפו צוותי תקשורת | צילום: zurbagan, 123RF

עיתונאים הותקפו מחוץ לבית המשפט: צוותי תקשורת המסקרים את פרשת "עוקץ הקשישים" הותקפו בשני מקרים שונים מחוץ לכותלי בית המשפט על ידי קרובי משפחה של החשודים שנעצרו. היום (שלישי) הוכה צלם של "ישראל היום" ואתמול הותקף צוות של "החדשות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

חמישה חשודים מתוך ה-12 שנעצרו אתמול הובאו הבוקר לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב. קרובי משפחה של חלק מהחשודים התחילו לצעוק ולאיים על צוותי הצילום בדרישה שלא יצלמו את החשודים, בשלב מסוים אחד מהם תקף פיזית את הצלם מ"ישראל היום".

המעצר הוארך לכל חמשת החשודים. ארבעה מהם יישארו במעצר עד יום חמישי והחמישי עד יום ראשון. שמות החשודים: שני אלימלך, שלי חזז, קרן יום טוב, מירית דבורה ואסף דבורה.

התחזו לסוכני טלמרקטינג ועקצו במאות אלפי שקלים

המשטרה עצרה אתמול 12 חשודים בהונאה ומרמה של קשישים בסכומים הנאמדים במאות אלפי שקלים. לפי החשד, הם עקצו את הקשישים כשהתחזו לסוכני טלמרקטינג ומכרו להם חברות פיקטיבית במועדון בתמורה להבטחה שיקבלו מוצרים במתנה.

בפועל, גבו החשודים מהקשישים אלפי שקלים בגין כל עסקה, כראות עיניהם. השיטה הייתה חוזרת על עצמה מדי תקופה כשהחשודים המשיכו להונות את הקשישים ולשלשל במרמה כספים לכיסם. לפי החשד, הם איתרו קשישים שמתעניינים או התעניינו בעבר במוצרים כלשהם.

 לאחר מכן התקשרו לאותם קשישים, והציגו את עצמם כמוכרים בחברות מומצאות בתחום הטלמרקטינג. הקשישים נענו להצעות החשודים ושילמו להם "דמי חברות במועדון", זאת בתמורה להבטחה שיקבלו במתנה את המוצר שבו התעניינו.