54 פרצות אבטחה ב"אדובי רידר" (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בית המשפט המחוזי בירושלים הכריז כי אלעד גבר, תושב ירושלים בן 35, שהואשם בארה"ב בעבירות של הפקה והפצה של פורנוגרפיית ילדים וסחיטה באינטרנט, הוא בר הסגרה לארה"ב. גבר, סחט באיומים כ-150 קטינות ברשת האינטרנט וכפה על רבות מהן לבצע מולו מעשים מיניים. בסופו של דבר הוא הואשם בתקיפתן של 19. הודעת בית המשפט הגיע לאור בקשת הרשויות בארה"ב להסגירו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גבר הואשם בשנת 2014 בקליפורניה בעשרות תקיפות של קטינות באמצעות האינטרנט. מכתב האישום עולה כי בין יוני 2010 ליולי 2011 הוא נהג לבקר באתרים המאפשרים שיחות וידאו ושם הוא ביצע תיעוד צילומי וידאו של קטינות בגילאי 12-17 כשהן מבצעות מעשים מיניים.

לאחר מכן גבר היה יוצר קשר עם אותן קטינות ברשתות החברתיות ומאיים עליהן שאם הן לא ישסיכמו לשוחח איתו בצ'אט שיחה אחד על אחד הוא יפיץ את התיעוד שלהם ברבים. משהסכימו הכריח אותן גבר להתפשט מולו ולבצע מעשים מיניים מול המצלמה. במקרים בהם סירבו הקטינות להיענות לדרישותיו הוא מימש את האיומים שלו והפיץ את החומרים שברשותו למשפחותיהן וחבריהן של הקטינות.

החקירה בעניינו נפתחה בארה"ב באוקטובר 2010 לאחר שקטינה בת 17 דיווחה למשטרה על ניסיון סחיטה באמצעות תמונות עירום שלה שהושגו ללא ידיעתה. בחקירה שנפתחה, נחשפו דרכי הפעולה של גבר ועשרות המקרים בהן עשה זאת.