לילה ראשון בכלא: איש העסקים נוחי דנקנר, מי שבעבר היה האיש החזק במשק הישראלי, הורשע בהרצת מניות ונשפט ל-3 שנות מאסר - הפך היום (שלישי) רשמית לאסיר. דנקנר שובץ לאגף 7 (בעבר אגף 10) בכלא מעשיהו, שבו ריצו את עונשם בין היתר גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט והזמר קובי פרץ, ובו כלוא עתה גם הרב הראשי לשעבר יונה מצגר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הטייקון לשעבר התייצב קצת אחרי 9 בבוקר בכניסה לכלא מעשיהו לריצוי עונשו. עם כניסתו לשם, מסר הצהרה קצרה לתקשורת, סרב לענות לשאלות – אך בעיקר התעלם מהשאלה אם הוא מביע חרטה כלשהי על המעשים שבגינם הורשע. "המעמד כאן הוא יום קשה לי ולמשפחתי", אמר. "נלחמתי על חפותי. אני מאמין בקדוש ברוך הוא שהכול לטובה. מאמין במערכת הצדק והמשפט ואוהב מאוד את מדינת ישראל".

באגף המיוחד בכלא מעשיהו, דנקנר - שקיבל את המספר 9093384 - ישובץ לתורנויות כולל עבודה בתוך תחומי הכלא. בני משפחתו יוכלו לבקר אותו פעם בשבוע. לחופשה הראשונה מהכלא, דנקנר יוכל לצאת רק בעוד 9 חודשים. מלבד דנקנר, ייכנס למאסר גם איתי שטרום, איש שוק ההון שביצע את הרצת המניות בפועל, והוא ירצה עונש של שתי שנות מאסר בפועל.

עונשו של דנקנר הוחמר בחודש אוגוסט לאחר דרמה גדולה בבית המשפט. שופטי בית המשפט העליון ניל הנדל, דוד מינץ וג'ורג' קרא הוסיפו לו שנת מאסר נוספת לאחר דיון בערעורו של איש העסקים. "מדובר בפרשת תרמית בניירות ערך מהחמורות והחריגות שהתגלו בשנים האחרונות, אשר מתייחסת לחברה הבולטת והמשפיעה בישראל באותם ימים", הבהירו השופטים בהחלטתם. "דנקנר ושטרום הוציאו אל הפועל תכנית מרמה רחבת היקף, בה הושקעו מיליוני שקלים ב'הרצת מניות' שנועדה לייצב את שער ניירות הערך של אי.די.בי".

לאחר החמרת גזר הדין, שוחח דנקנר לראשונה בקולו עם החדשות ותיאר את תחושותיו. "ציפיתי בהחלט לתרחישים אחרים ובראש ובראשונה לזיכוי וזה מאוד מאוד מפתיע ומאוד מאכזב", סיפר דנקנר שהעיד שלא קרא את פסק הדין. "מה אני יכול למצוא שם? התוצאה הסופית היא ידועה וברורה ואין לי מה להתווכח איתה ומוצו ההליכים והם קבעו את מה שקבעו וזהו".

גם באותה שיחה כשנשאל אם הוא מביע חרטה הוא לא הסכים לענות. "לא ניכנס לקטעים כאלה, זה לא הזמן, לא השעה ולא המקום", אמר. "אני בעיקרון לא מעוניין לשוחח עם תקשורת והתחמקתי מעניינים תקשורתיים אז בואי נסתפק בזה. אפשר לאחל תקופה טובה ואפשר לאחל שנה טובה שאת זה אני מאחל לך ולכל עם ישראל, שנה טובה וחתימה טובה".