הסוף לשחרור מוקדם? (צילום: רויטרס, חדשות)
הסוף לשחרור מוקדם? | צילום: רויטרס, חדשות

הסוף לשחרור המוקדם של האסירים הביטחוניים? ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יזם חקיקת בזק שמטרתה למנוע קיצור מאסר או ניכוי שליש לכל אסיר שהיה מעורב בעבירה על חוק המאבק בטרור. החקיקה תמנע את קיצור עונשו של חבר הכנסת לשעבר, באסל גטאס, שהורשע בהברחת טלפונים ניידים לאסיר ביטחוני. יוזמת החקיקה מגיעה כמה ימים לאחר שבית המשפט דחה את שחרורו המוקדם של מי שסייע לרצח הדס מלכא ז"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גטאס, שנשפט לשנתיים מאסר ואמור לרצות את עונשו עד יולי 2019, יוכל להשתחרר כבר בעוד חודשים ספורים אם יבקש לקצר את עונשו, דבר שכבר הודיע שיעשה.

באסל גאטס בבית המשפט (צילום: חדשות 2)
באסל גאטס בבית המשפט | צילום: חדשות 2

ח"כ פורר סיפר על היוזמה: "לאפשר לאסירים ביטחוניים קיצור שליש, דוגמת הרצון לקצר את המאסר לשותף שסייע לרצח הדס מלכא, זה מצעד איוולת שחייבים לעצור בהקדם". פורר התייחס בנוסף גם לגטאס: "אינו זכאי לפרס הזה של קיצור שליש, בדומה לכל מחבל אשר יושב בכלא הישראלי"'.

פורר טען כי אסירים שפשעם נבע ממניעים גזעניים ולאומניים לא אמורים לקבל זכויות כגון לימודים אקדמאיים וטלוויזיה בכבלים, וכן גם קיצור שליש מעונשם. פורר מצפה משאר חבריו לקואליציה שיתמכו בהצעתו "כך נחסוך מעצמינו את הפארסה של לצפות בעינים כלות במחבל גטאס משתחרר מוקדם".

ח"כ פורר, ארכיון (צילום: חדשות)
יוזם החוק, ח"כ עודד פורר | צילום: חדשות

שר הביטחון אביגדור ליברמן, התומך בחוק, אמר כי "לא מתקבל על הדעת שמחבלים מורשעים יהנו מקיצור שליש. זה אבסורד ואסור להשאיר את זה אפילו לשיקול הדעת של ועדות השחרורים".