בעקבות הפוסט של יאיר נתניהו, שבו טען כי ארגוני השמאל והפוליטיקאים משמאל ש"תומכים באויב" הם "בוגדים לכל דבר ועניין", במרצ דרשו לפתוח בחקירה נגדו. ראש הממשלה התייחס בעצמו לפוסט ודחה את השימוש במונח "בגידה". ראש הממשלה אהוד ברק, אותו הזכיר יאיר נתניהו כמי שהשתמש במונח "בגידה" כלפי נתניהו, הגיב גם הוא לפוסט וכתב: "זו בדיחה. חבל שהיא עלינו. מושחתים משני הדורות- הביתה!".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חברי וחברות הכנסת של מרצ פנו ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפתוח בחקירה פלילית כנגד יאיר נתניהו בגין הסתה לאלימות. "סימון אויבים שכזה על ידי אדם מוביל דעה בעל נוכחות ציבורית רחבה בתקשורת הישראלית ובציבור הישראלי, בפלטפורמה בה ציבור השומעים של האדם המדובר גדול במיוחד, מעלה חשש ממשי לאלימות כלפי אנשי ופעילי שמאל בישראל", נכתב בפנייה. "קרבתו של מר נתניהו לראש ממשלת ישראל מגבירה את החשש כי המסר המסית הזה מקבל אשרור מהדרג הפוליטי הגבוה ביותר במדינה, ובכך מגביר את הסיכון הממשי לאנשי השמאל בארץ", הוסיפו.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שטען שפעולות ראש הממשלה נתניהו בפרשת הצוללות "קרובות לבגידה", השיב ליאיר נתניהו וכתב: "נתניהו תתעשת! יש בגידה ויש בדיחה. אישור להספקת צוללות מתקדמות למצריים בלי לעדכן את שהבט, זה על הגבול של בגידה. דעות אחרות משל נתניהו או הפרזיט הצעיר - זה לא". גם ח"כ שלי יחימוביץ' התייחסה לסערה ואמרה: "הילדים הבגירים שלנו הם ישויות עצמאיות עם בחירות עצמאיות, אבל הם כן, הם כל כך כן, במידה רבה, תבנית החינוך שהענקנו להם בבית".

ברק (ארכיון)
"בדיחה". אהוד ברק | צילום: פלאש 90 / יונתן סינדל, חדשות

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר להשתלחות של בנו יאיר בפוליטיקאים ועמותות מהשמאל כשכינה אותם "בוגדים". "דוחה את השימוש במונח 'בגידה' מכל צד שהוא בויכוח הפוליטי", כתב נתניהו בפייסבוק. "לצערנו, אחרים משתמשים בו כל העת - מה שאסור לימין אסור גם לשמאל. נמאס מהסטנדרט הכפול".

"מאז חקירת הצוללות שרה"מ נתניהו מעולם לא היה חשוד בה, מאשימים אהוד ברק, מפגיני השמאל ואחרים את ראש הממשלה נתניהו ב'בגידה'", נכתב בפוסט של ראש הממשלה. "התקשורת לא אמרה על זה מילה. כנראה שלדעתם מותר להשתמש במונח 'בוגד' כל עוד הוא מכוון נגד ראש הממשלה נתניהו.

מהומה לפני דיון בבית המשפט עם יאיר נתניהו
יאיר נתניהו בעימות עם הפעילים | צילום: החדשות

התגובה של ראש הממשלה הגיעה בעקבות הפוסט שכתב בנו בפייסבוק, זמן קצר לאחר הדיון במשפט הדיבה שלו נגד הפעיל אייבי בנימין: בכניסה לדיון התעמתו פעילים אם יאיר נתניהו, שהפנה לעברם אצבע משולשת. לאחר מכן כתב יאיר נתניהו: "יפה אז עכשיו שסוף סוף מותר להשתמש במילה הזאת אני אגיד את מה שכולם במדינה חושבים", כתב יאיר נתניהו והציג פוסטים של אהוד ברק ואנשי שמאל שביקרו את ראש הממשלה והשתמשו במילה בגידה. "הם בוגדים! הגיע הזמן לומר את האמת הפשוטה".

"עמותות השמאל במימון ממשלות זרות ועוינות, הפוליטיקאים מהשמאל ואנשי התקשורת שמצדדים תמיד בצד של האויב ותמיד נגד האינטרס היהודי", כתב בנו של ראש הממשלה. "ליבם גס בקורבנות טרור מתנחלים או קורבנות של המסתננים, ומצד שני ליבם מלא חמלה לכל מתפרע פלסטיני שנפצע על גבול עזה. על פי כל סטנדרט אנושי בסיסי ומוסכם על כל לאום בהיסטוריה הם בוגדים לכל דבר ועניין".