מסיבת טבע, ארכיון
אילוסטרציה | צילום: חדשות

"חשש ממשי לשלום הציבור": בית המשפט העליון קיבל את ערעור הפרקליטות ואסר על קיום מסיבת טבע, שהייתה אמורה להתקיים מחר (שישי) במתחם המרחצאות עין גדי. סיבת הביטול: מידע מודיעיני לפיו במהלך המסיבה צפוי היה להתקיים "סחר משמעותי בסמים", לשון ההחלטה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

משטרת ישראל החליטה שלא לאשר קיום מסיבת ריקודים תחת כיפת השמיים במתחם המרחצאות בעין גדי במהלך סוף השבוע. מארגני המסיבה, רמי שמואל וחברת אס.סי.בי הפקות, עתרו נגד ההחלטה - ובית המשפט לעניינים מנהליים בבאר שבע התיר את קיום המסיבה, תוך הטלת מספר תנאים. המדינה התנגדה להחלטה וערערה לבית המשפט העליון.

המדינה טענה כי לא היה מקום להתערב בשיקול דעתה המקצועי של המשטרה שלא לאפשר את קיום המסיבה. בהודעת הערעור נכתב: "ההחלטה התקבלה לאור הערכת גורמי המקצוע המבוססת על חומר מודיעיני משמעותי אשר ממנו עולה כי במסיבה צפוי להתקיים סחר בסמים בהיקפים גדולים על ידי מספר רב של סוחרי סמים". בשל כך, טענה המדינה, קיום המסיבה יעורר "חשש ממשי לשלום הציבור" בשל הפעילות הפלילית החמורה הצפויה.

בית המשפט העליון הסכים עם ערעור המדינה והורה לא לאפשר את קיום המסיבה. השופטים יצחק עמית, מני מזוז וג'ורג' קרא קבעו היום: "תישאר על כנה החלטת הגורם המוסמך במשטרת ישראל שלא ליתן אישור לעריכת המסיבה". התיק נוהל בבית המשפט המחוזי על ידי יעקב חמו מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי). בבית המשפט העליון יצגו את המדינה עו"ד שוש שמואלי ולירון הופפלד ממחלקת בג"צים בפרקליטות המדינה