זירת הרצח והקורבן (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
זירת הרצח והקורבן | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

חטפו, התעללו, ורצחו - בגלל חוב כספי: הפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) בבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד שני תושבי הקריות בני 21 ו-30 בגין רצח מאיר סלמון בן ה-19 בחודש אוגוסט האחרון. על פי כתב האישום, השניים חטפו את סלמון מדירתו, הכו אותו ורצחו אותו תוך מעשי אלימות קשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כתב האישום מתאר כיצד השניים החליטו לחטוף את הקורבן ולסחוט אותו במטרה שיחזיר להם חוב כספי של אלפי שקלים. בסוף אוגוסט הגיעו השניים לדירתו, התפרצו למבנה, החלו להכות אותו, ואיימו עליו שייקחו לו את הטלוויזיה כדי להחזיר את החוב.

בהמשך, כך על פי כתב האישום, חטפו את סלמון מביתו, גררו אותו במדרגות הבניין תוך שהם חונקים אותו, ואילצו אותו להיכנס למונית שהזמינו מראש. במהלך הנסיעה, כך מתואר, המשיכו להכות אותו ולאיים עליו. בשלב הזה, החל סלמון לבכות וטען שיחזיר להם את הכסף שהוא חייב.

בתום נסיעת המונית, ירדו הנאשמים והקורבן סמוך לבניין בקרית ים, שם המשיכו להכות אותו בכל חלקי גופו ואף חסמו את פתחי הנשימה שלו עד שמת. יום לאחר מכן, נמצאה גופתו של סלמון בחניית עפר בקריית חיים.

לאחר התקרית ברחו השניים מהמקום, והסתתרו בסמוך לזירת האירוע. לאחר מכן העתיקו את מקום מחבואם לאשקלון ולאחר מכן ליבניאל, שם נעצרו בתחילת חודש ספטמבר. הם מואשמים בקשירת קשר לביצוע פשע, חטיפה לשם רצח או סחיטה, רצח במזיד וסחיטה בכוח.

עו"ד יהלי שפירלינג (צילום: חדשות)
עו"ד יהלי שפירלינג | צילום: חדשות

עו"ד יהלי שפירלינג ודורון נוי שמייצגים את שני הנאשמים אמרו: "הנאשמים מכחישים בתוקף את ההאשמות, נקבל את חומר החקירה ונגיב בהרחבה".