אזיקים, אסיר, כלא (צילום: Lisa S., Shutterstock)
שנת מאסר לעובד ציבור שמסר מידע. אילוסטרצ | צילום: Lisa S., Shutterstock

בית המשפט המחוזי בבאר שבע קיבל את ערעור הפרקליטות בנוגע לעונשו של פקח ברשות האוכלוסין וההגירה, שביצע עבירות הפרת אמונים ואף סרסר באישה לזנות. במקום 6 חודשי עבודות שירות, נגזר עליו עונש של שנת מאסר בפועל.

על פי כתב האישום המתוקן, הנאשם, דורון בריבו, שעבד בין השנים 2009 ל-2013 כפקח ברשות האוכלוסין וההגירה, ניצל את גישתו למאגרי המידע של הרשות ומסר פרטים על אזרחים לקרובי משפחה ומכרים שלהם. בכך הפר בריבו את הפרטיות של אותם אזרחים ואת חובת הסודיות המוטלת עליו.

בנוסף, מידע שהעביר לקרובי נתינים זרים, השוהים בארץ ללא רישיון, סייע למנוע את מעצרם ובכך לסכל מבצעים יזומים של הרשות בה עבד.

מלבד עבירות אלו, הורשע בריבו גם בסרסור לזנות. לפי כתב האישום נגדו, הוא מסר פרטים לנתינה זרה בנוגע למצב הטיפול בבקשתה בארץ, ובהמשך היא פנתה אליו בעקבות מצוקה כלכלית וביקשה הלוואה. בריבו ניצל את מצוקתה, וסרסר בה לעסוק בזנות ולקיים יחסי מין עם עובדים זרים בתמורה לכסף, כשאת מחצית הסכום שלשל לכיסו.

בריבו הודה והורשע בביצוע העבירות, ובגין מעשים אלו, גזר עליו בית משפט השלום 6 חודשי עבודות שירות. בערעור שהתקבל, ביקשה פרקליטות מחוז דרום להחמיר בעונשו, ולהשית עליו מאסר בפועל. הפרקליטות טענה שבעבירות הפרת אמונים, כמו בעבירות שוחד ושחיתות שלטונית, יש להחמיר בענישה "למען יראו וייראו". המחוזי בבאר שבע קיבל את הערעור, וגזר על הנאשם 12 חודשי מאסר בפועל.