בין המגיבים. יאיר נתניהו, ארכיון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
"מוקד ללעג ולשנאה". יאיר נתניהו | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, תובע את הנהג ש"הקליט" אותו בעת שנסע ביחד עם חבריו לבילוי בתל אביב על סך מיליון שקלים בגין הוצאת לשון הרע ופגיעה בשם הטוב. בהקלטה שפורסמה בתחילת השנה ב"מהדורה המרכזית" נשמע נתניהו כשהוא משוחח עם בנו של איש העסקים קובי מימון בנוגע לעסקת הגז וכן מתבטא בצורה פוגענית כלפי נשים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בכתב התביעה שהגיש נתניהו באמצעות עו"ד עמית חדד שותף בחדד רוט ושות', הוא טוען כי הנהג התלווה לנסיעה מתוקף תפקידו אך בשום שלב לא היה חלק פעיל בשיחה. נתניהו טוען כי הוא נדהם לגלות, כשנתיים וחצי לאחר האירוע, שהשיחה האישית שקיים הוקלטה ועתידה להתפרסם בכלי התקשורת. בשל הפרסום טוען נתניהו כי נגרמה לו עוגמת נפש רבה, הפכה אותו ל"מוקד לשנאה וללעג מצד מיליוני אנשים" ואף בעקבותיה אינו יצא מביתו במשך מספר חודשים ונמנע מלהגיע לאירועים חברתיים ופומביים.

בנוסף, ציין נתניהו כי הדבר פגע לא רק בפרטיותו אלא גם "באינטרס של כלל הציבור בישראל". זאת בשל מה שהגדיר כ"אובדן האמון במעטפת השירותים שמספקת מדינת ישראל מצד מי שזקוקים לשירותים אלה מתוקף תפקידם". לדבריו הנהג פרסם את ההקלטות עבור בצע כסף.

"אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה"

בשיחה שפורסמה בחודש ינואר האחרון נשמע יאיר נתניהו כשיצא יחד עם שני חברים נוספים מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב. בין נושאי השיחה היו חשפניות, יצאניות, מתווה הגז - וכן הצורך לשמור על השיחה בסוד. הקבוצה נשמעת שיכורה בחלק מהזמן, כשהמשתתפים מטיחים אמירות מבזות בנהג ומדברים על נשים בצורה משפילה.

בהקלטות נשמע נתניהו הבן אומר לחברו : "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". בהמשך הוא מוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?". על המשפט הזה חזר נתניהו הצעיר מספר פעמים. הדברים נאמרו בשנת 2015 בעת שהמדינה סערה סביב מתווה הגז.

בנוסף לאמירות הבעייתיות הקשורות למתווה הגז, השמיע נתניהו אמירות קשות נוספות הנוגעות לנשים בכלל ולבת זוגו לשעבר - ששמה הושמט מההקלטות בשל צנעת הפרט - בפרט. בנו של ראש הממשלה נשמע אומר כי הוא "צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות".