ראש מועצת עמנואל - בדרך למשפט (צילום: פלאש 90, חדשות)
ראש מועצת עמנואל - בדרך למשפט | צילום: פלאש 90, חדשות

האישום בשוחד בחירות מסתיים בקול ענות חלושה: עזרא גרשי, ראש מועצת עמנואל לשעבר, הגיע להסדר טיעון עם הפרקליטות. בהסדר שגיבש עו"ד שרון נהרי, פרקליטו של גרשי, נקבע כי גרשי ירצה חצי שנה של עבודות שירות וישלם קנס כספי של 15 אלף שקלים. הפרקליטות הגישה היום (שלישי) כתב אישום מתוקן, במסגרת הסדר הטיעון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי הסדר הטיעון, גרשי יודה כי במהלך מערכת הבחירות שהתקיימו במועצה בשנת 2013 הוא ביצע עבירת שחיתות ואיום. נוסף על כך, הצדדים יבקשו במשותף מבית המשפט שיקבע כי במעשיו של גרשי דבק קלון. אם תאושר הבקשה, גרשי לא יוכל להשתתף במערכת בחירות נוספת במשך שבע השנים שלאחר תום ריצוי העונש.  

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בכפר סבא, על דעת פרקליט המדינה, את כתב האישום המתוקן. לפי כתב האישום המתוקן, גרשי התחייב בהתחייבויות פסולות כלפי גורם בכיר מקהילת חב"ד וחברים בסיעת חב"ד המקומית, כדי שבתמורה יגרמו לחברי קהילת חב"ד להצביע עבורו. בין היתר, התחייב גרשי בפני הגורם הבכיר להעסקת אנשי חב"ד במועצה בתפקידים בשכר, למתן תמיכות כספיות אסורות ואף להעברת תקציבים שכתוצאה מהם יצמחו טובות הנאה אישיות לבכירי חב"ד. 

"בין שיקולי הפרקליטות להגיע להסדר הטיעון היו העובדה שגרשי שיתף פעולה בחקירתו, הסיר את מועמדותו מהבחירות למועצת עמנואל שהתקיימו בחודש אוקטובר 2018, היה נכון ליטול אחריות על מעשיו בהזדמנות הראשונה ולהודות שבמעשיו דבק קלון", נמסר. "מדובר בעונש מידתי המשקף  את חומרת מעשיו של גרשי מחד, ואת לקיחת האחריות, החרטה אותה הביע את והחיסכון בזמן שיפוטי מאידך".

עו"ד שרון נהרי מסר בתגובה: "למרות שנתפסו צ'קים וכתב הסכם, עזרא גרשי שזוהי הייתה קדנציה שנייה שלו פעל למען כוונות טובות וללא מטרות רווח אישי ואת זה הצלחנו להוכיח. מעשיו של מר גרשי היו לטובת תושבי עמנואל. אנחנו שמחים על כך שהפרקליטות קיבלה את הטענות שלנו  ומוכנה לגמור את הפרשה בעבודות שירות בלבד וקנס כספי".