האחראי על המעונות בוועדת החינוך, היום (צילום: חדשות)
צילום ארכיון | צילום: חדשות

כתב אישום חמור בגין תקיפת פעוטות הוגש היום (ראשון) נגד גננת ושתי סייעות בפעוטון בגבעתיים. על פי כתב האישום, השלוש נהגו לתקוף לעתים קרובות את 20 הפעוטות שהיו תחת השגחתן בשלל דרכים, בהן מכות, בעיטות, צביטות ודחיפות. בנוסף, היו מענישות את הפעוטות באמצעות העמדה בפינת הגן לזמן ממושך ואף במניעת מזון. "הנאשמת השליטה בגן אווירה של טרור", נכתב בכתב האישום ביחס לגננת.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

לפי כתב האישום, מי שביצעו בפועל את מרבית הפעולות האלימות, שכללו גם אלימות מילולית, היו בעיקר הגננת אורנה דהן והסייעת ליהיא בן דניאל, אולם גם הסייעת הנוספת, אורנה אקבלי, תקפה פעוטות בשתי הזדמנויות. בנוסף, השלוש נאשמות בכך שלעתים קרובות היו עדות למעשי אלימות כלפי הפעוטות ולא פעלו כדי למנוע אותם, ואף לא דיווחו על כך לגורמים הרלוונטיים.

בכתב האישום מתוארת שורה ארוכה של מקרי אלימות כלפי פעוטות: במקרה אחד הרימה הגננת פעוטה ממזרן עליו שכבה והשליכה אותה לעבר מזרן אחר; במקרה אחר בן דניאל הרימה פעוט בחוזקה באוויר, ואז הצמידה את ראשו בכוח למזרן ובהמשך הכתה אותו; ובמקרה שלישי אקבלי סייעה לגננת לגרור פעוט לפינת הגן. סך הכל הוגשו נגד השלוש שבעה אישומים.

במקביל להגשת כתב האישום, ביקשה הפרקליטות גם להאריך את מעצר הנאשמות ולהטיל עליהן תנאים מגבילים עד תום ההליכים המשפטיים נגדן.