"סחט באיומים, התחזה - וביצע מעשים מגונים": בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) 40 חודשי מאסר על אלידע פרג'ון גרינברג, תושב תל אביב בן 30, שהורשע בסחיטה באיומים, במעשה מגונה באדם בלא הסכמתו, בהחזקת חומרים מיניים של קטינות ובשורה של עבירות נוספות. מעבר למאסר, נדרש פרג'ון גרינברג לשלם פיצויים של 50 אלף שקלים לארבע מתלוננות שבהן פגע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום, בשנים 2014-2017 נהג גרינברג לשוחח בצ'טים באינטרנט ובאפליקציות הודעות שונות עם ארבע המתלוננות - שתיים מהן קטינות. הוא קיים עמן שיחות בעלות אופי מיני ואף קיבל מהן תמונות וסרטונים אינטימיים שלהן.

כשביקשו המתלוננות לנתק עמו את הקשר ודרשו ממנו למחוק את התמונות והסרטונים, הוא איים עליהן בטענה שיפיץ את כל החומרים באינטרנט. במהלך השיחות עם אחת המתלוננות שאותה סחט גרינברג, הוא איים שאם לא תמשיך בשיחות המיניות עמו - יעביר לבעלה את התמונות ששלחה לו.

גרינברג קיים קשר גם עם מתלוננת קטינה שהייתה דאז בת 17, קשר שכלל מפגשים בין השניים. גם במקרה הזה כאשר ביקשה להפסיק את היחסים הוא איים עליה שאם לא תמשיך את הקשר והשיחות המיניות יפיץ את תמונותיה למכריה ולחבריה. לאור האיומים היא המשיכה בקשר, עד שהיחסים הופסקו "בשל הרעה".

אז גרינברג פנה אל הקטינה בשם בדוי - ובמסגרת השיחה טען בפניה כי בידיו תמונות אינטימיות שלה שמצא כביכול בפורום אינטרנטי. עוד הוסיף כי יש בידו דרך להשיג סרטונים והתכתבויות אינטימיות שלה ואיים שיפיץ אותם אם לא תיעתר לבקשתו. היא נענתה לבקשתו, וקיימה עמו מספר התכתבויות בעלות אופי מיני, בהתאם לדרישותיו.

בנוסף, הורשע גרינברג בעבירה של פגיעה בפרטיות, בכך ששלח תמונות אינטימיות של המתלוננות לחבר שלו וגם באחזקת חומרי פדופיליה, לאחר שבמחשבו נמצאו אלפי תמונות וסרטונים שהכילו תכנים בעלי אופי פדופילי.