מחלקת הסייבר של הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום נגד ה"האקר מאשקלון" בגין ניסיון בריחה ממשמורת חוקית, סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות ועבירות נוספות. זאת לאחר שהצעיר כבר הורשע בעבר לאחר שביצע שורת פעולות איום והפחדה כלפי יותר מ-2,000 מוסדות ברחבי העולם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מכתב האישום עולה כי בחודש יוני אשתקד, בעת ששהה במעצר התארגן הנאשם ליציאה לקראת בדיקה שנקבעה לו מראש. הוא גרב ארבעה זוגות גרביים, על מנת למנוע הידוק האזיק לרגלו. לאחר הבדיקה, במהלך הנסיעה בחזרה לבית המעצר הוא שחרר את האזיק ברגלו ועקר ממקומה את דלת רכב הליווי של השב"ס בניסיון לברוח ממנו. אנשי שב"ס עצרו את הרכב וניזקו לעבר הדלת. הם מנעו ממנו לצאת, אזקו אותו באזיקים נוספים והעבירו אותו לבית המעצר.

אספו מידע מכפיש על בכירים (צילום: רויטרס, חדשות)
שורת הפחדות כלפי אלפי מוסדות. אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בנוסף הוא מואשם כי במהלך חודש אפריל האחרון, בעת ששהה בבית המעצר, הוא ריכז בסתר מספרי טלפון של בתי ספר, קניונים ובתי מלון במטרה להטיל אימה על האנשים הנמצאים במקומות אלו. הוא השיג במרמה את מנוי הטלפון של אחד מהאסירים האחרים והתקשר לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ, ואיים כי הוטמנו פצצות במקום. בעקבות כך פונו התלמידים והוזעקו כוחות משטרה. באירוע נוסף הוא התקשר לבית מלון באילת וגם בשיחה זו טען כי הוטמנה פצצה במלון. צוות המקום הזעיק כוחות משטרה שביצעו סריקות.

בתיק העיקרי שבו הורשע בעבר יוחסו לנאשם שורה ארוכה של פעולות איום והפחדה כלפי למעלה מ-2000 מוסדות ברחבי העולם: נמלי תעופה, חברות תעופה, בתי ספר, מוסדות יהודיים, תחנות משטרה ועוד. הוא הואשם אז באלפי עבירות של סחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה, עבירות מחשב והלבנת הון שביצע במשך כשנתיים, וכן עבירות של נשיאת נשק, תקיפת שוטר, תיווך לסחר בסמים, מתן אמצעים לביצוע פשע, פרסום והחזקת חומרי תועבה פדופילים ועוד.