מי תכנן לחסל את אורן חזן? (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
בדרך לבית המשפט. חזן, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

מספסלי המליאה לספסל הנאשמים: הבוקר (חמישי) הוגש כתב האישום נגד ח"כ אורן חזן (הליכוד) בגין תקיפת עובד ציבור והתנהגות פסולה במקום ציבורי. חזן מואשם בתקרית שהתרחשה בעיריית אריאל ב-2014, עוד לפני שנבחר לכנסת - וכתב האישום הוגש לאחר שנדחו טענותיו של חזן בשימוע שנערך לו. חזן בתגובה: "במשפט אוכיח את יושרי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום עוסק בעימות שפרץ בין חזן לבין מנכ"ל העירייה אבי עזר וראש העיר אריאל אלי שבירו באוקטובר 2014, לאחר שנודע לחזן על עיקול שהטילה עיריית אריאל על חשבון הבנק של אמו נוכח קיומו של חוב: חזן הגיע למשרדי העירייה ופקד משרדים שונים במטרה להבין מי הורה על הטלת העיקול.

"משהבין כי מנכ"ל העירייה הורה על הטלתו, המתין להגעתו של המנכ"ל, ואז צעק עליו וגידף אותו", טוענים בפרקליטות. "בהמשך, נצמד חזן אל המנכ"ל ודחף אותו בחוזקה באמצעות ידיו עד אשר המנכ"ל הוטח במעקה. המנכ"ל נכנס לחדר הישיבות ואילו חזן נכנס מיד אחריו, סגר את דלת החדר ואמר 'אף אחד לא יוצא מפה'".

היועמ"ש אביחי מנדלבליט, ארכיון (צילום: פלאש 90, חדשות)
טענות חזן נדחו בשימוע. מנדלבליט, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

עוד עולה מכתב האישום כי "בחדר הישיבות המשיך חזן לצעוק ולגדף את המנכ"ל, עד אשר הוצא מהמקום. לאחר מכן התפרץ חזן ללשכת ראש העיר, מבלי שקיבל לכך אישור, והחל לצעוק ולגדף את ראש העיר. ראש העיר הורה לחזן לעזוב את לשכתו, אולם חזן סירב תוך שהוא מאיים כי 'יטפל' בראש העיר, וכי ידאג שהוא לא 'ישב עוד בכיסא'".

כתב האישום הוגש בהתאם להחלטה שהתקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שנענה להמלצת פרקליט המדינה. התיק נגד חזן נחקר על ידי משטרת ישראל ומטופל בידי עו"ד ריקי גולדברג סגל מפרקליטות מחוז מרכז (פלילי), שהגישה את כתב האישום לבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

"במעשיו המתוארים תקף הנאשם עובד ציבור, והתקיפה קשורה למילוי תפקידו של המותקף", נכתב בכתב האישום. "במעשיו המתוארים לעיל, התנהג הנאשם באופן פרוע במקום ציבורי".

חזן מסר בתגובה לכתב האישום: "לי אין מה להסתיר. אצלי הכל שקוף. לכן הסרתי את החסינות שלי כח"כ ודרשתי בשיחה עם פרקליט המדינה משפט פומבי שקוף לעיני העם שישודר בלייב בפייסבוק".

"במשפט אוכיח את יושרי ואת העובדה שמדובר בעוד רשות מושחתת ובכתב אישום מופרך המבוסס על תיק כמותו נסגרים אלפים בשנה כדבר שבשגרה. וכך גם יהיה גורלו של תיק זה. כל כולו של התיק הנ"ל הוא רדיפה פוליטית אישית צרופה", סיכם חזן.