הורשע בסחיטת בנק יהב, שרעבי (צילום: חדשות 2)
הורשע בסחיטת בנק יהב, שרעבי | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (שני) שלוש שנות מאסר בפועל על ליאור שרעבי, תושב פרדס חנה בן 32 שהורשע בביצוע שורה של עבירות חמורות - ובראשן סחיטה באיומים של בנק יהב ושל חברת אקטיב טרייל. בנוסף, בית המשפט הורה לשרעבי לשלם קנס על סך 25 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר חתימה על הסדר טיעון וקיום הליך גישור בין הצדדים, הנאשם הודה ברוב העבירות המיוחסות לו, בהן גם חדירה לחומרי מחשב כדי לעבור עבירה ופגיעה בפרטיות. שרעבי, עובד לשעבר בחברת אקטיב טרייל המספקת שירותי דיוור ישיר לאלפי לקוחות, נהג לחדור למערכות הממוחשבות של החברה ללא הרשאה ולהעתיק מאות מאגרי מידע שהיו מאוחסנים בשרתיה.

הנאשם השתמש במאגרי המידע שלקח משרתי החברה ובעזרת חיתוכים סטטיסטיים שונים, יצר רשימות של אנשים אמידים. את הרשימות שיצר, מכר לבית השקעות שחיפש פרטי התקשרות של משקיעים פוטנציאליים על מנת לשווק להם את שירותיו.

ביטקוין, ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
דרש תשלום בביטקוין | צילום: רויטרס, חדשותבמקביל, נהג הנאשם לשלוח בעשרות הזדמנויות הודעות דואר אלקטרוני מאיימות לבכירים בבנק יהב ובחברה שבו עבד. שרעבי איים על הצדדים שאם לא יעבירו מיליוני שקלים במטבע "ביטקוין", הוא יפרסם את מאגרי המידע שיסבו לחברות "נזק כלכלי אדיר".

בית המשפט קבע היום בהחלטתו: "החל משלב מסוים בחקירה, הנאשם שיתף פעולה באופן מלא עם חוקריו וסיפק את כל הפרטים הרלוונטיים. יש לתת לכך ביטוי בגזר הדין והסדר הטיעון משקף זאת".