תמונת אילוסטרציה (צילום: Sebastian Duda / 123rf, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: Sebastian Duda / 123rf, חדשות

פסיקה חריגה בתביעת לשון הרע: בית המשפט קבע כי תושב העיר שדרות הכפיש את שמו של ראש העיר בעמוד הפייסבוק שלו ובעיתונים מקומיים, ואסר עליו לפרסם פרסומי לשון הרע נגדו ונגד החברה בה עבד. ההחלטה מגיעה בשל מצבו הכלכלי הקשה של הנתבע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יורם אבוקרט, תושב העיר שעבד בחברה הכלכלית לפיתוח שדרות, פרסם בחשבון הפייסבוק שלו ובעיתונים מקומיים פרסומים כוזבים ומכפישים נגד ראש העיר אלון דוידי ונגד החברה. "הנתבע פרסם פרסומים משתלחים וחסרי כל רסן באופן שעולה לכדי לשון הרע בוטה", קבע בית המשפט. "הגולש יצטרך למחוק פוסטים ולפרסם התנצלות בפייסבוק".
 
לאחר שהפסיק לעבוד עם העירייה והחברה הכלכלית, החל לפרסם פרסומי לשון הרע נגדם וטען כי גנבו לו את מקור פרנסתו במשך מספר שנים, שבמהלכן התנהלו נגדו הליכים משפטיים. בין היתר פרסם שלט חוצות עליו נכתב: "גונבי הפרנסה". בפוסט נוסף שפרסם נכתב: "יש חשד לשחיתות בחברה הכלכלית בשדרות". השופט הכריע לטובת התביעה, והוציא צו מניעה שמשמעותו שאבוקרט לא יוכל לפרסם לשון הרע נגד ראש העיר והחברה.

עו"ד דן שווץ (צילום: שי שקולניק)
עו"ד דן שווץ | צילום: שי שקולניק


 
עוד נקבע כי "נאסר עליו לפרסם פרסומים הכוללים הטחת עלבונות או כל פרסום אחר הנוגע לנסיבות עבודתו עם החברה הכלכלית והפסקת עבודתו", ובמידה שיפר את הצו יצטרך לשלם פיצוי בסך של 5000 שקלים לכל פרסום. בנוסף, יצטרך להוריד את הפרסומים הישנים מדף הפייסבוק שלו ולפרסם התנצלות בעיתון.

"לאור מצוקתו האישית והכלכלית של הנתבע אני מחייב אותו בהוצאות התובעים בסך 1,000 שקלים בלד", קבע עוד השופט.

"הצו מבטיח שלא ייווצר מצב בו הנתבע שהינו חסר אמצעים ימשיך בפרסום דיבתי בעתיד ויסתתר תחת העובדה שהוא חסר אמצעים ומשכך, אין לרשות אפשרות להיפרע ממנו במקרה של חיוב כספי במסגרת פס"ד", מסרו עורכי הדין שייצגו את החברה הכלכלית, דן שווץ ושי כהן ממשרד גדעון פישר ושות'.