אנשים נופפו בנשקים. חתונת השנאה
"חתונת השנאה" בירושלים | צילום: חדשות

בית משפט לנוער בירושלים ביטל היום (שני) את כתב האישום שהוגש נגד חמישה קטינים שהואשמו בהסתה לאלימות במהלך "חתונת השנאה", וזאת לאחר שקיבל את טענות פרקליטיהם על כך שהאישור שנתן היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לא היה חוקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכך קיבל בית המשפט את טענתם של עורכי הדין מוריה ששון, אברהם כהן, רועי גיא גרין, מנחם שטאובר ואלי פוקסברומר שייצגו את החמישה מטעם הסניגוריה הציבורית. לדבריהם, נפל פגם באישורו של היועץ המשפטי לממשלה שניתן רק לאחר הגשת כתב האישום, ולא כפי שנדרש בחוק.

במסגרת חקירת "חתונת השנאה", שהתקיימה בירושלים בחודש פברואר 2015, הוגשו לפני כשנה כתבי אישום נגד 13 נאשמים (5 מהם קטינים בני 14-17) בגין הסתה לאלימות או לטרור ועבירות נוספות. מכתבי האישום, שהוגשו באמצעות עו"ד ארז פדן ועו"ד יפעת פנחסי-נבו, עולה כי במהלך חתונתו של אחד הנאשמים, יקיר אשבל, שהתקיימה באולם אירועים בבירה, הונפו שלטים ועליהם התנוססה תמונת התינוק עלי דוואבשה שנרצח בפיגוע בדומא.

היועמ
אישר בניגוד לחוק. היועמ"ש | צילום: פלאש 90, חדשות

לפני החתונה, שנערכה בפברואר 2015, הודפסו תמונותיהם של בני משפחת דוואבשה - סעד, ריהאם ועלי, כפי שפורסמו בכלי התקשורת לאחר הפיגוע בכפר דומא. על התמונה של התינוק עלי נכתב "נקמה". התמונות הודבקו על קרטונים וחוברו להם קרשים כך שניתן יהיה להניפם כשלטים בחתונה. במהלך החתונה שר אחד הנאשמים, סיני תור מרמת השרון, את השיר "יבנה המקדש".

חתונת השנאה
צילום: חדשות 2

סיני תור הוסיף לשיר מילים ואמר פעמיים "יישרף, יישרף המסגד" וכן "יתפוצץ, יתפוצץ המסגד". במהלך השמעת השיר, רקד אחד הנאשמים, דניאל צבי משה פינר מכפר תפוח, כשעל חולצתו כתוב "אין ערבים אין פיגועים", והניף בידו חולצה צהובה ועליה סמל תנועת "כך".

על פי כתב האישום, במעשיהם פרסמו הנאשמים קריאות לעשיית מעשה אלימות או טרור או דברי שבח, אהדה או עידוד למעשה אלימות או טרור, תמיכה או הזדהות עימו, ועל פי תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לעשיית מעשה אלימות וטרור. כתב האישום הוגש באישורו של מנדלבליט, נוכח אופי העבירות המיוחסות לנאשמים - אישור שהיום הביא לביטול חמישה מכתבי האישום.