אהוד צורף ובני משפחתו הגיעו לנמל התעופה בן גוריון, נרגשים לקראת טיסה לחופשה משפחתית בתאילנד. אך הם לא תיארו לעצמם שטיסת אל על לבנגקוק תעבור עליהם בצורה כזו: 11 שעות ללא חשמל וללא מערכת בידור. עתה הם תובעים את החברה בתביעת ענק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

טיסה בקו תל אביב - בנגקוק נמשכת כ-11 שעות, טיסה ארוכה מאוד. יש מי שישן במהלך הטיסה, יש מי שמעדיף לראות סרט או יש כאלו שמעדיפים דווקא לקרוא ספר. הבעיה מתחילה כאשר אין מערכת בידור ואין תאורה אישית והמושב מרופט ועקום. ואז, אי אפשר לישון, אי אפשר לצפות בסרט ואי אפשר לקרוא.

זה מה שקרה פחות או יותר לאהוד צורף, שטס בטיסת אל על במטוס שכינויו "הראשון לציון" לבנגקוק. שם לו זכה בשל הוותק המכובד שלו, 24 שנים בשירות החברה.

"המצב הזה נמשך 11 שעות ולא 11 שניות, זה ליווה אותנו במהלך כל הטיסה החל מהודעת הקברניט שקיבלה את פנינו למטוס בציון היתולי משהו, על כך ששמו של המטוס הוא 'הראשון לציון' על שם העיר הראשונה בישראל", סיפר צורף. "לא תיארנו לעצמנו שכך זה יהיה הלכה למעשה, שהמטוס כל כך ישן, כל כך לא עובד וכל כך לא ראוי. טיסה שנמשכה 11 שעות ללא חשמל, ללא יכולת לקרוא ספר או לראות סרטים משום שמערכת הבידור לא עבדה".

"אני מרגיש מרומה"

"התלוננו על המצב בפני הצוות כמה וכמה פעמים, לא רק אנחנו, גם נוסעים אחרים", סיפר צרף. "התגובה שקיבלנו הייתה לא מניחה את הדעת. הם פשוט אמרו שהם מודעים, מנסים לתקן אבל לא סביר שזה יתוקן כל עוד המטוס באוויר".

אחרי הנחיתה, גילה אהוד צורף כי לא מדובר באירוע חד פעמי. "באל על מודעים לכך שהמטוס ישן והתנאים בו לא טובים, לא רק שהם מודעים, הסתבר לי מבדיקה באינטרנט, שנוסעים רבים מאוד חוו טיסות שכאלו", הסביר. "במטוס הזה בפרט, ובמטוסים אחרים בכלל. לכן לא ראינו לנכון לפנות לאל על בעניין הזה אלא ישר לבית המשפט".

צורף סיכם את התקרית המוזרה: "אנו מקבלים עוד ועוד תלונות מלקוחות שנפגעו וממשיכים להיפגע מאל על. אני לא יודע אם אפשר לומר שמדובר במרמה, אבל בהחלט אני כצרכן מרגיש מרומה".

מחברת אל על נמסר: "כתב התביעה התקבל באל על. החברה לומדת את פרטיו ותגיב בערכאות המקובלות".