שחרור האסירים בדרך
צילום: רויטרס, חדשות

ועדת השחרורים של בית הסוהר אשל החליטה בשבוע שעבר שלא לאשר שחרור מוקדם של אסיר המזוהה עם חמאס שחצה את גדר הגבול בין רצועת עזה לישראל והשתתף בהפרות סדר. בנימוקי הוועדה מדוע לא לשחררו, שהתפרסמו היום (שלישי), מציין השופט כי יש לדחות את הבקשה בשל העובדה שחמאס מחזיק בשתי גופות חיילי צה"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

לפני כשנה וחצי גזר בית המשפט עונש של שלוש שנים על הפעיל, תושב הרצועה לאחר שבהפרת סדר שבר מנעול בגדר הגבול וחצה את הגדר לכיוון ישראל. הפלסטיני הצטרף ביולי 2015 לאחד מהפלגים הצבאיים של חמאס, השתתף בקורס צבאי ואף התאמן בנשק.

ועדת השחרורים קבעה כי האסיר לא ישוחרר טרם מועד שחרורו המקורי. "האסיר הורשה בעבירות ביטחוניות שבוצעו על רקע אידיאולוגי", נכתב בהחלטה. "האסיר לא הוכיח כי זנח את האידיאולוגיה שהובילו אותו לבצע את העבירות בהן הורשע".

שיקול נוסף שעולה בוועדה הוא חברותו של האסיר בארגון הטרור חמאס, שמחזיק בגופותיהם של החיילים אורון שאול והדר גולדין. "הוועדה סבורה כי יש לתת משקל לעובדה שהאסיר שבפנייה משתייך לזרוע הצבאית של ארגון החמאס אשר מחזיק בשתי גופות חיילי צה"ל ומסרב להשיבן למשפחותיהן לקבורה", נכתב בהחלטה. בוועדה גם טענו כי שחרורו של האסיר עלול לפגוע באמון הציבור במערכת המשפט.