צפו בסיפורים המעניינים של 6.11 לאורך השנים
יבקש משפט חוזר. עמיר | צילום: פלאש 90, חדשות

22 שנים לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין, יגאל עמיר יבקש משפט חוזר: הערב (שבת) עם צאת השבת הודיעה לריסה עמיר טרימבובלר, רעייתו של הרוצח המורשע, כי מתגבש מהלך להגשת בקשה למשפט חדש בעניינו. "בימים אלו מוקם צוות הגנה להכנת ולהגשת בקשה למשפט חוזר", כתבה בעמוד הפייסבוק שלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עמיר טרימבובלר הוסיפה כי "המהלך נעשה ברשות ובסמכות לאחר שיגאל עמיר נתן את הסכמתו". עוד ציינה רעייתו של עמיר, עליו נגזר מאסר עולם, כי "כל הנושא התקשורתי בנוגע למהלך ינוהל על ידי חברה משוויץ ולא ימסרו פרטים כלשהם לתקשורת בישראל".

רעייתו של יגאל עמיר לא ציינה בהודעתה הדרמטית מה העילה על פיה יבקש רוצח ראש הממשלה משפט חוזר.

אשתו של עמיר
לריסה עמיר טרימבובלר, ארכיון | צילום: קובי גדעון / פלאש 90

בשבועות האחרונים, סמוך לציון 22 שנה לרצח דווקא ניהלה עמיר טרימבובלר ויכוחים ברשת הפייסבוק, בהם הדפה חלק מתיאוריות הקונספירציה סביב הרצח וטענה כי בעלה אכן ביצע את הרצח: "הוא הקריב את עצמו בשביל העם הזה, ועשו ממנו אויב ופושע הכי גדול בהיסטוריה היהודית".

"בעלי לא היה איש שב''כ ולא שיתף פעולה עם שב''כ. ומי שטוענים אחרת, שיוכיחו את טענתם", הוסיפה. "כי קל מאוד לזרוק דברים בלי שאתה צריך להוכיח. בעלי רצה למנוע את האסון, הוא ראה בזה דרך יחידה להציל אנשים אחרים, חפים מפשע. קורבנות השלום העתידיים". עוד אמרה עמיר טרימבובלר כי רבין "הוביל מדיניות שלדעת לפחות חצי מהעם מובילה לאסון".