שי שירזי
שי שירזי | צילום: חדשות 2

מאסר לצעיר שהורשע בהריגת שי שירזי: בית המשפט גזר היום (ראשון) 24 שנות מאסר על מיכאל לוי, בן 29 מנתניה, שהורשע בהריגת שי שירזי, בנו של העבריין ריקו שירזי, לפני כשנה וחצי. כתב האישום שהוגש נגדו ביוני 2016 ייחס לו רצח וחבלה חמורה בנסיבות מחמירות, אך לבסוף הורשע לוי בהריגה לאחר שהודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על לוי נגזר מאסר על תנאי, פיצוי של 50 אלף שקלים למשפחת המנוח ופיצוי של 3000 שקלים לקורבן העבירה הנוסף - לאחר שהודה בעבירות במסגרת הסדר טיעון. במשרד המשפטים הסבירו כי במהלך המשפט התעורר קושי ראייתי שהצדיק הגעה להסדר טיעון. בין הצדדים התנהל הליך גישור ממושך. "העונש המוסכם הינו עונש גבוה וראוי בנסיבות העניין; משפחת המנוח לא הביעה התנגדותה להסדר", נמסר

על פי כתב האישום המקורי, שהוגש על ידי עו"ד שרית שמש, בין לוי לשירזי הייתה היכרות מוקדמת. במועד שאינו ידוע במדויק, פרץ סכסוך בין לוי לשירזי, בין היתר על רקע חובות של לוי לשירזי או מי מטעמו. בעקבות הסכסוך, גמלה בליבו של לוי החלטה לגרום למותו של שירזי. 

ב-7 במאי 2016 סמוך לשעה 20:00, שהה שירזי בביתו בתל אביב, ביחד עם חברתו. בסמוך לשעה זו, הוא שוחח בטלפון עם מאיר (מיקי) אברג'יל וביקש ממנו להסיע את חברתו לביתה בראשון לציון. לאחר שהסיעו אותה לביתה, שבו שירזי ומיקי ברכב לכיוון תל אביב.

באותו הזמן יצא לוי מביתו בנתניה, בכדי לגרום למותו של שירזי - זאת לאחר שנודע לו בדרך שאינה ידועה על מסלול נסיעתו - ונטל אקדח חצי אוטומטי שהטמין מבעוד מועד במקום מסתור בקרבת בניין הסמוך לביתו. לוי חזר לביתו ויצא שוב כעשר דקות לאחר מכן, כשהוא נושא את האקדח בכיס של הקפוצ'ון אותו לבש. לוי ניגש שוב לעבר הבניין הסמוך, שם החזיק אופנוע בחניה ורכב על האופנוע כשהוא חבוש בקסדה שחורה לכיוון תל אביב.

עצר עם אופנועו ליד הרכב - וירה בשירזי למוות

בשעה 22:00 בערך, הגיעו מיקי ושירזי ברכב לרמת השרון - ובאותה השעה הגיע גם לוי לעיר. הוא איתר אותם והחל לעקוב אחריהם בדרכם חזרה לביתו של שירזי. חצי שעה לאחר מכן, בזמן שמירי ושירזי עצרו ברמזור אדום, הגיח לוי עם אופנועו, עצר בסמוך למושב הנוסע - וירה שמונה יריות לעבר פלג גופו העליון של שירזי, בכוונה לגרום למותו.

זירת האירוע, בחודש שעבר
זירת האירוע, בחודש שעבר | צילום: הלל מאיר/TPSבמהלך הירי, שירזי הסתובב וניסה להתכופף בזמן שלוי המשיך לירות לעברו, עד שהמחסנית התרוקנה מקליעים. ארבעה קליעים פגעו בשירזי וקליע נוסף פגע ברגלו של מיקי. מיד לאחר מכן, נמלט לוי מהמקום בנסיעה מהירה, נטש את האופנוע, הטמין את האקדח בסמוך לאופנוע באזור מכוסה בצמחיה ונמלט מהמקום. שירזי ביקש ממיקי, בכוחותיו האחרונים, להזמין אמבולנס ואיבד את הכרתו.

אזרחים בעלי הכשרה רפואית המתגוררים בסמוך ושמעו את הירי, הגיעו במהרה, מצאו את שירזי ללא נשימה וללא דופק וביצעו בו עיסוי לב והנשמה. כוחות מד"א שהגיעו למקום ביצעו בו הנשמה ופעולות נוספות. הוא פונה לבית החולים איכילוב תוך החייאה והגיע לבית החולים ללא סימני חיים. בבית החולים נקבע מותו.